banner851

banner614

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE

Düzce Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri, Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte hatalı parklanmaların önüne geçmek amacıyla “Park Etme Fark Et” adını verdikleri sosyal sorumluluk projesi başlattı. Öğrenciler proje kapsamında engelli yolu üzerine ve kaldırımlara park eden araçların camlarına broşür bıraktı.

banner619
Yerel Haber 15.12.2017, 12:27 16.12.2017, 12:37
1075

Düzce Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri herkese örnek olması gereken bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Sadece Düzce değil tüm Türkiye’nin başlıca sorunlarından olan hatalı parklanmaların önüne geçmek ve farkındalık yaratmak amacıyla “Park Etme Fark Et” adını verdikleri sosyal sorumluluk projesine Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri ve Türkiye Beyazay Derneği de destek verdi.Anıtpark Meydanı’nda başlayan proje kapsamında öğrenciler engelli yolu üzerine, kaldırımlara ve hatalı park eden araçların ön camlarına broşür dağıttı.“Asıl engel maalesef biziz”
Projeye ilişkin bilgilendirmede bulunan Düzce üniversitesi sosyoloji öğrencisi Kübra Turan şöyle konuştu:
“Bu etkinlik insanları bilinçlendirmek amacıyla yapılan bir etkinlik. Düzce Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk ve dayanışma amaçlı yapmış olduğu bir etkinlik. Etkinliğin amacı kaldırımlara park eden, yaya geçidine park eden, engelli rampalarına park eden insanları bilinçlendirmek. Asıl amacımız da zaten insanların haklarını ihlal edenleri bilgilendirmek. İnşallah bir faydamız olmuştur. Buna yönelik birden fazla etkinlik yaptık. Bu sadece bir tanesi. Engelli vatandaşlar bu yüzden çok problem yaşıyor. Zaten biz engelli insanlarla görüştükten sonra böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Örneğin görme engelli bir birey park edilen aracı görmüyor, arabaya çarpabiliyor. Bazen direkler olmuş olabiliyor engelli rampasında araba olmuş olabiliyor veya bayanlar için bebek arabalarını geçirmek zor olabiliyor asıl engel maalesef biziz.”


HAber: Ö. YILMAZ 

Yorumlar (9)
adamın teki 4 yıl önce
Katlı otoparkın önünü de bir ziyaret edin.
DUYARLI VATANDAŞ 4 yıl önce
FAYDALI OLMASI ÜMİDİYLE... ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR
MuRaT 4 yıl önce
Gerçekten takdire şayan ellerinize yüreğinize sağlık emeği geçen herkese teşekkür eder ayrıca tebrik ederim
anlayana tabi, devam 4 yıl önce
güzel bir iş yapıyorsunuz ama anlamazlar çünkü engelsiz engelliler den çok var
Ali 4 yıl önce
Koca şehirde doğru düzgun engelli rampası yok
asıl engel engelsizler 4 yıl önce
Devlet hastanesi bahçesine gelsinler, hergün yüzlerce araç engelli parklarına park ediyor. Tek çözüm bıkmadan, usanmadan bütün şehir öğrenene kadar ceza yazmak..
Hak 4 yıl önce
Başarılar sevgili öğrenciler inşAllah vatandaşımız sağduyu olur sayenizde Rabbim utandırmasın
vatandas 4 yıl önce
aferin cocuklar gelecek sızlerın elınde tebrık edıyorum sızı canı gonulden engellerı kaldıralım vatandasolarak azcık azcık bı duyarlı olsak hersey yoluna gırer
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın