banner851

banner614

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

banner619

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul edişinin 89. yıldönümü ve 1981 yılında kabul edilen Öğretmenler Günü'nün 36. yıldönümü Düzce Doğa Okulları’nda düzenlenen programla kutlandı.

banner846
Yerel Haber 24.11.2017, 18:17 25.11.2017, 11:39
1089
banner844

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Düzce Doğa Okulları’nda etkinliklerle kutlandı. Egemen Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


 
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul edişinin 89. yıldönümü ve 1981 yılında kabul edilen Öğretmenler Günü'nün 36. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Düzce Doğa Okulları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Zafer Bacıoğlu, eğitimin önemine vurgu yaptı.


 
Bacıoğlu, “Eğitimin konusu insan yetiştirmeyle alakalı olup toplumların gelişip şekillenmesinde birinci derecede rol almaktadır. Çağdaş eğitim sistemini ve sunulan imkanların yeterliliği öğretmenin özverisiyle doğrudan alakalıdır. Çağı yakalayıp ileri devletlerle yarışabilmenin temelinde az önce ifade ettiğim gibi modern bir eğitim sistemi yatmaktadır. Biliyorum ki eksikliklerimizin olmasına karşı hepimiz neslimizi seviyoruz ve özveriyle çalışıyoruz. Hepiniz öğretmenlerinizin hedeflerini boşa çıkartmayacak ve laik olduğunuz yerlere geleceksiniz bu vesileyle vatanımızın kurtarıcısı ve çağdaş eğitim sistemimizin kurucusu Başöğretmen Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğiliyor bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.” dedi.Eğlenceli dakikaların yaşandığı programda 1. sınıf öğrencilerinin “Benim Adım Öğretmen” adlı şarkıyı işaret diliyle yorumlamaları güzel görüntülere sahne oldu.
 


Atatürk’ün eğitime verdiği önemi anlatan video ile devam eden programda 9A sınıfı öğrencisi Sude Altaş’ın Öğretmen Olmak adlı kompozisyonu duygusal anlar yaşattı. Türkü ve şarkı performansları beğeni toplayan öğrenciler ve öğretmenler büyük alkış aldı.

Haber: C. ÜSTÜNER 
Yorumlar (0)
18°
açık