banner851

banner955

OLASI KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR…

Trafik akışının yoğun olduğu D-100 Karayolu Olimpiyat kavşağında 2 gündür trafik ışıklarının çalışmaması, trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Yerel Haber 20.08.2021, 14:00 21.08.2021, 17:25
1852
banner986

Sık sık sinyalizasyon sistemindeki arızalar ile gündeme gelen Karayolları sorumluluğundaki Olimpiyat Kavşağında, bir otomobilin trafik lambası direğine çarpması üzerine, sinyalizasyon sistemi devre dışı kaldı.

Bu durum nedeniyle trafik akışının yoğun olduğu kavşakta hiçbir önlem alınmaması ve arızanın 2 gündür giderilmemesi, olası kazalara davetiye çıkartıyor.

D-100 Karayolu İstanbul-Ankara güzergahında olması nedeniyle şehrin en yoğun trafik akışı sağlanan kavşağı olan Olimpiyat Kavşağında 2 gündür, trafik ışıklarının yanmadığından şikayet eden vatandaşlar, haber merkezimize ulaşarak, tepkilerini dile getirdi.

Bunun üzerine bölgeye giderek sorunu yerinde görüntüleyen Öncü Haber, kavşağın şehir merkezi girişi ve İstanbul -  Ankara yolu istikametindeki trafik ışıklarının devre dışı olduğunu görüntüledi.

Trafik ışıklarının devre dışı kalması nedeniyle kavşağa kontrollü bir şekilde giren otomobil sürücüleri, sinyalizasyon sisteminin bir an önce onarılarak faal hale geçirilmesini istedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Hakan Gür 13 ay önce
Böyle kavşak zaten saçmalığın daniskası Adam gibi kavşak yapın şuraya. Ambulanslar bile trafiğe takılı kalıyor, o ambulansın içinde bir gün sizinde akrabanız yatabilir. Yazık, eski halini hiç elemeseydiniz bile daha iyid!
Hayri 13 ay önce
İnşAllah hiç yanmaz. Düzcede trafiği felç eden unsurların başında luzumsuz ışıklar geliyor
Bay E 13 ay önce
Karayolları ve Düzce İl Yöneticileri kafasını devekuşu gibi kuma sokuyorlar. Kalıcı çözüm üretmiyorlar. Günü kurtarma peşindeler. Olimpiyat ve As Taksiye dalçık veya üst köprü gerekiyor. Başka çözümü yok bu işin...
Bay E 13 ay önce
2 gündür trafik lambaları yanmıyor. Onarılması bu kadar mı zor. Neden bekleniyor. Birilerinin canının yanması mı bekleniyor. Olimpiyat ve As Taksi kavşaklarına dalçık veya üstten köprü yapılması gerekiyor. Bu ışıklar ile olmaz olmaz olmaz...
Daha iyisi 13 ay önce
Hiiiç trafik tıkanmıyor mis gibi ama riskli tabi! Keşke sürekli akan kavşak haline getirilse kavşak içerisindekinin geçiş üstünlüğü olan ışıksız kavşaklar gibi. Bir çok şehirde artık böyle yapılıyor.
31
açık