banner851

banner614

OLAYLI TESİS İHALEYE ÇIKARILIYOR

Darıcı Mahallesi'nde muhtar ve halkın tepkilerine rağmen boşaltılan sosyal tesis, Düzce Belediyesi tarafından 10 Kasım’da üç yıllığına ihaleye çıkarılacak.

banner619
Yerel Haber 24.10.2016, 15:42 25.10.2016, 17:45
2405
OLAYLI TESİS İHALEYE ÇIKARILIYOR

Darıcı Mahallesi'nde, içinde muhtarlık, lokal ve dernek bürosu bulunan ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda mühürlenen sosyal tesis binası, Düzce Belediyesi tarafından açık teklif usulü arttırma ile üç yıl süreyle kiraya verilecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, ihalenin 10 Kasım saat 16.00’da Belediye Encümen Salonu'nda yapılacağı bildirildi.

2 bin 380 metrekarelik arazi üzerine içinde dernek ve muhtarlık bürosu ile lokal bulunan tek katlı sosyal tesisin lokal açma ve işletme ruhsatı, yaklaşık 10 ay önce Düzce Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü tarafından iptal edilerek zabıta ekipleri tarafından 12 Şubat 2016’da mühürlenmişti.

O tarihte, tesisteki eşyaların tahliye edilip, kapısına kilit vurulmasıyla Mahalle Muhtarı Mehmet Turgut’un hizmet vereceği muhtarlık binası kalmayınca Turgut, tepkisini tesis önüne koyduğu masada hizmet vererek dile getirmişti.

İşletme hakkı nedeniyle tartışmalara konu olan Darıcı Mahallesi Sosyal Tesisi'nin ihalesi, aylık tahmini bin 500 lira kira bedeli üzerinden açılacak olan açık teklif usulü ile yapılacak.

banner844
Yorumlar (11)
adam değil 5 yıl önce
burası köylünün yeri keleş sen burada ne yaptın hiç bir emeğin veya bir katkın var mı ki sen bunu ihaleye çıkarıyorsun burası derneğin değil mi arkadaşlar verin mahkemeye size yar olmayan onlara da yar olmasın. Derneklerin özel kullanım yetkileri var
Ahmet 5 yıl önce
Bu yazacaklarım konunun dışında ancak bunu sadece öncü haber yapar. Sayın öncü yetkilileri. Otopark cami yanı Murat reis sokak (Akdoğan kırtasiye yanındaki sokak) girişinde balıkçı yola resmen kendine yer yapmış. yol yarıya bölünmüş.Yılmaz iş merkezine ait balıkçının yaptığ ıyerin üstü kapalı. Lütfen bunu haber yapın, gidin görüntüleyin. düzce bu kadar sahipsiz mi? bunu gören yokmu. Hergün buradan geçerken yüreğim burkuluyor. Beyaz masaya söyledik ses çıkmadı. Bir gidin haber yapan. Saygılarımla
kadir 5 yıl önce
nasıl oluyor ruhsatsız diye kapat ,sonra ruhsatsız binayı ihaleye çıkar...
Ada'm. Darıcılı 5 yıl önce
Doğru olanı insanlar bilmiyor bu işletme köylü ye hiç faydası olmayan bir yer mahalleden bir tane si düğün yapmak istese yine aynı ücreti ödüyor Nasıl yapıldı tabiki köylüden para toplandı ve Aydınpınar yolundaki mezarlık parsel parsel satıldı öyle yapıldı ve muhtar ben yaptım diyormuş ya ama yüksek gelire sahip bir yer muhtar bu yüzden vermek istemiyor bunlar en doğru sözler
darıcılı 5 yıl önce
sayın keleş o binayı biz kendi paramızla yaptık sizin 5 kuruş paranız yok çahide verir artık orayı inş Allahından bulursun
X kişi 5 yıl önce
Keleş yiğit adamsa başkanlık girişindeki şifreli camekan kapıyı kaldırsın cumhurbaşkanımız kadar bakan faruk özlü kadar yiğitse tabiki..
İlahi adalet :) 5 yıl önce
Çok yerinde bir karar olmuş .kamu malindan haksiz kazanç saglayip küpünü doldurup .Milletinde yillardir başını agrıtiyordu,köyün %80 i memnun size neki :)haksiz elde ettigi kazancida geri alirsa devlet .iste o zaman mis gibi adalet olur :)
yılmaz 5 yıl önce
muhtar işi biliyor.işin arkasında ali güney var.muhtar ile o uğraşıyor.inşAllah cumayerli birine vermezler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın