banner851

banner955

ÖLÜM YOLUNA 'KAVŞAKLI' ÖNLEM

Akçakoca'da sık yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazaların adresi olması nedeniyle kara nokta olarak nitelendirilen Ketmenli Sapağı için yeni bir çalışma başlıyor. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, hastane inşaatı ile yoğunluğun artacağı sapak bölgesinde hayata geçirilecek akıllı kavşak projesi için ihale sürecinin tamamlandığını ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını açıkladı.

Yerel Haber 10.03.2018, 11:01 10.03.2018, 16:53
3381
banner1032

Son yıllarda hem turizm hem de sağlık alanında yapılan yatırımlarla gelişimini sürdüren Akçakoca'da ulaşımın iyileştirilmesine dönük de harekete geçildi.

Ölümlü kazaların sık yaşanmasına bağlı olarak Akçakoca’nın en riskli bölgelerinden biri kabul edilen Ketmenli Sapağı'nda yeni bir akıllı kavşak yapımına başlanıyor.

Akçakoca Belediyesi Mart 2018 oturumunda gündeme gelen Ketmenli Sapağı'ndaki kavşak konusu ile ilgili son meclis toplantısında üyelere bilgilendirme yapan Başkan Yemenici, şöyle konuştu:

"4 yıldır takip ettiğimiz bir proje"

“Bir çok acıya neden olan bölgeye yapılacak hastane ile daha da önem kazanan Ketmenli çıkışına çok kapsamlı yan yolları ve alt geçitli bir akıllı kavşak tasarımı uygulanacak. 4 yıldır takip ettiğimiz bir proje. İhalesi yapılan kavşak için yakın zamanda çalışmalar başlayacak.”

"SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verilecek"

Akıllı kavşağın görüş mesafesi dikkate alınarak batıya kayacağını belirten Başkan Yemenici, SGK ve Tarım Kredi bölgesine çıkış verileceğini ifade etti. Yemenici, yol kodunun yükseltilerek arıtmalar, sanayi sitesi bölgesine giriş ve çıkışların projede yer aldığını belirterek, alt geçit  ve menfezin de yapılacağı proje üzerinde şu anda karayolları uzmanlarının alan çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (4)
Akcakocalı bir vatandaş 5 yıl önce
Sayın başkan 4 yıldır bir kavşağı sadece takip ediyorsunuz ,biliyorsunuz madem neyi bekliyorsunuz, ille birilerinin canlarımi yanmalı,ayrıca limana artık el atın marinaya dönüşüm olmalı turizme kazandırılması gerekiyor yat ve tekne girmeli
Izzet 5 yıl önce
Aynen katiliyorum bu yoruma. 4 sene icinde kac kisi daha ölecek diye beklemisler heral!
m 5 yıl önce
Bir yol yapıyorsunuz ne kavşakları doğru düzgün, ne virajları düzgün. At eşek kullanılan devirde değiliz çağımıza uygun yollar yapın
ORDULU 5 yıl önce
Cok Doğru Bir Karar
18
kapalı