banner851

banner614

ONLAR İÇİN DİMDİK AYAKTA

52 yaşında Şükran Kavak hayatıyla örnek alınacak bir anne, bir eş... Kızı epilepsi hastası, eşi kanserin pençesinde... Kendisi de kanser hastası ama tek gayesi onlara en iyi şekilde bakabilmek...Öncü Tv ailesi olarak'' yılın annesi''sıfatıyla, Anneler Günü'nde kapısını çaldığımız Kavak'ın ailesine olan bağlılığını “Onlar için ayakta durmaya çalışıyorum.” sözleri özetliyor.

banner619
Yerel Haber 11.05.2014, 18:12
151
ONLAR İÇİN DİMDİK AYAKTA

 

Bugün ayaklarının altında cenneti barındıran annelerin günü. Her şeyin üstünde ailelerini tutan, kendilerini hep ikinci plana atan annelerimizin günü…


Herkesin annesi kendisi için bir kahramandır. Herkesin annesi kendisi için dünyanın en güzel annesidir. Fakat bir anne var ki ona ayrı bir parantez açmak, bir günlüğüne de olsa omzundaki yüke ortak olmak istedik. O anne Şükran Kavak…


52 yaşında Şükran Kavak 2 çocuk annesi... Çocuklarından biri epilepsi olan Kavak, aynı zamanda kanser hastası eşine de bakıyor. Üstelik tüm bunları yaparken kendi hastalığını da unutarak yapıyor. Şükran Kavak da kanser hastalığından dolayı ameliyat olmasına rağmen hem eşine hem çocuğuna kol kanat gerip tek maaşla evini geçindiriyor.

 

 


Öncü TV ailesi olarak fedakarlığıyla ''yılın annesi'' olarak gördüğümüz Şükran Kavak'ı evinde ziyaret ettik ve bu özel günde duygularını ve yaşadıklarını anlatması için mikrofon uzattık...


Kavak, “Eşim kanser hastası İstanbul’a gidip geliyor 20 günden 20 güne kemoterapi aldı 4.yü aldı. Cuma günü ayın 27 sinde İstanbul’a gidecek orda ışın tedavisi olacak. Hastalık beynine sıçramış 10 gün yatacak hastanede ışın tedavisi olacak ondan sonraki durum ne gösterecek bilmiyoruz. Ben kendimde rahatsızım Ankara’ya gidip geliyorum. Kızım epilepsi hastası doğuştan değil, sonradan oldu bu günümüze şükür şikayetçi değiliz. Eşim emekli bir maaşla idare ediyoruz. Bizi hatırladığınız için güzel bir günde geldiğiniz için size teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 


Evlilik akdinde yer alan hastalıkta-sağlıkta, iyi günde-kötü günde ifadesine tamamen sadık kalan Kavak, hasta eşine olan bağlılığını “Eşim olmazsa olmaz.” diyerek ilk meltemde yıkılan evliliklere, fırtınalı evliğinde ayakta kalarak örnek oluyor.

 

 


Kavak, “54 yaşındayım 2 tane çocuğum var. Bizim annelerimiz hep ayakta dik durmaya çalışırdı şimdi ben ayakta dik durmaya çalışıyorum. 6 ayda bir kadın hastalığından ameliyat olduğum için Ankara’ya gidip geliyorum. Eşim olmayınca olmaz. Kızım zaten hasta gözümün önünden ayıramıyorum, küt yere düşüyor. Eşim ve çocuğumun peşinde koşturuyorum ayakta durmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)