banner851

banner614

Onları Koruyamadık!

Antalya da hayvan severlerin ortaya çıkardığı katledilmiş köpeklere ait toplu mezarlara, Düzce’deki hayvan severlerden de tepki geldi.

banner619
Yerel Haber 14.06.2008, 15:38
210
Onları Koruyamadık!

Antalya’nın Varsak Belediyesi sınırları içinde hayvan severlerin ortaya çıkardığı katledilmiş köpeklere ait toplu mezarlara, Düzce’de ki Hayvan hakları Türkiye Aktif Güç Birliği Platformu Düzce Temsilciliğinden de tepki geldi.

 

Düzce Barınak Temsilcisi Pınar Demir’in yaptığı açıklamaya göre, Antalya’da turizm sezonu öncesinde sokaklardaki sahipsiz köpekler yavruları ile birlikte belediyeler tarafından, acımazca boyunlarından bağlanarak, öldürüldüğünü. Bir kısmının ise yarı canlı olarak gömüldüğü, sayılarının ise 5 bin 500 köpek olduğunun ortaya çıktığı belirtilerek, bu yapılan uygulamayla 5199 sayılı yasanın ihlal edildiği kaydetti.

 

Demir ayrıca, TBMM den vahşeti durduramayan 5199 sayılı hayvanları koruma kanunun ilgili maddelerinin acilen değiştirilmesini istediklerini vurgulayarak, Cumhurbaşkanını, Başbakanı, Çevre ve Orman Bakanını, İç İşleri Bakanını bu hain katliamları durdurmaya çağırdıklarını ifade etti.

 

Yorumlar (0)