banner851

banner614

ORMAN GÜLÜ BALI’NA BÜYÜK İLGİ

banner619

Halk arasında acı bal olarak nitelendirilen ve tıbbi özellikleri olduğuna inanılan “Orman Gülü Balı” üniversitelerden büyük ilgi görüyor. Proje için TÜBİTAK’la işbirliği yapılacağını açıklayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ayhan Ünal, ''Orman gülü balı ile ilgili projemiz üç üniversitemiz tarafından ilgiyle karşılandı. Zaman zaman bu üniversitelerimizle işbirliği yapacağız.”dedi.

banner846
Yerel Haber 11.05.2012, 11:30
308
ORMAN GÜLÜ BALI’NA BÜYÜK İLGİ
banner844

 Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ''Orman gülü balı'' projesinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile işbirliği yapacak.
 
Proje kapsamında orman güllerinin yoğun olduğu alanlara Düzce Arıcılar Birliği üyeleri tarafından kovanlar konularak bal toplanacak ve arıcılara İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri tarafından eğitim verilecek.
 
 Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ayhan Ünal, halk arasında acı bal olarak nitelendirilen ve tıbbi özellikleri olduğuna inanılan ''Orman gülü balı'' projesinin üniversiteler tarafından ilgiyle takip edildiğini belirterek, ''Orman gülü balı ile ilgili projemiz üç üniversitemiz tarafından ilgiyle karşılandı. Zaman zaman bu üniversitelerimizle işbirliği yapacağız. Bu çalışma, ülkemizde orman gülü balının grayatoksin içeriğinin belirlenmesine yönelik yapılacak ilk çalışma olacak. Tabi bunun İl Müdürlüğümüz tarafından projelendirilmesi bizim için gurur verici bir olay'' dedi.
 
Yüksek Lisans Tezi Konusu Olacak
   
Yorumlar (0)