banner851

banner614

ÖRNEK OLSUN...

Kıbrıscık Belediyesi'nden örnek duyarlılık! Engelli vatandaşların belediye hizmet binasına engelsiz bir şekilde ulaşabilmesi için koltuk tipi merdiven asansör yaptırıldı.

banner619
Yerel Haber 10.01.2018, 13:56 11.01.2018, 16:10
1754

Komşu il Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde engelli bireylere önemli hizmet...  

Kıbrıscık Belediyesi, engelli vatandaşlar için ilçe genelinde hayatı kolaylaştırmak ve engelleri ortadan kaldırmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini ekledi. Bu kapsamda belediye hizmet binasına engelsiz bir şekilde ulaşım sağlanması için koltuk tipi merdiven asansör yaptırıldı.

Belediye ile işi olan engelli vatandaşların rahatlıkla merdiven engelini aşabilmesine olanak tanıyan merdiven asansör ayrıca yaşlılara da hizmet verecek.

Engelli ve yaşlı vatandaşlar için elverişsiz olan belediye hizmet binasında koltuk tipi merdiven asansörün yapılması ile giriş-çıkışlardaki engeller ortadan kaldırılırken, benzer hizmetin aynı sorunun yaşandığı kamu binalarında da hayata geçirilmesi umut ediliyor.

"Engelsiz kent" olma hedefiyle sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirildiği Düzce ve ilçelerinde engelli vatandaşların ve ailelerinin sosyal hayata uyum sağlaması ve yaşam standartlarını yükseltmek için fiziksel çevrede erişilebilir yapıların arttırılması bekleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (3)
Akpli 4 yıl önce
Emniyet kemeri varsa mutlaka taksınlar. Güzel uygulama.
bravo 4 yıl önce
tebrikler
düzceli 4 yıl önce
helal olsun inşAllah düzcemizde böle şeylerle takdir edilir..