banner851

banner614

"ÖRNEK OSB"Yİ İNCELEDİLER

Beyköy'deki 2 sanayi bölgesinin ardından Akçakoca, Çilimli ve Gümüşova'da da başlayan çalışmalarla OSB sayısı 5'e yükselen Düzce'de hem ekonomi hem de istihdama yön verecek yeni sanayi oluşumlarının sorunsuz şekilde şehre kazandırılması için "örnek" imajına sahip OSB'lerin kapısı çalınıyor. Bu kapsamda Marmara Bölgesi’nin merkezinde olan ve Türkiye'nin çevreye duyarlı sayılı OSB'leri arasında gösterilen Gebze OSB'ye Vali Zülkif Dağlı öncülüğünde bir inceleme gezisi düzenlendi.

banner619
Yerel Haber 30.01.2018, 12:32 30.01.2018, 17:09
1053

Düzce'de ilçelere kurulma kararı alınan organize sanayi bölgeleri ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, çevreye duyarlı ve yeşilin sanayi ile dost olduğu OSB'ler örnek alınıyor.

Bu kapsamda Düzce Valisi Zülkif Dağlı, kaymakamlar, belediye başkanları ve OSB müdürlerinden oluşan bir heyetle dün İzmit'in Gebze ilçesinde kurulu bulunan Organize Sanayi Bölgesi'ne inceleme gezisi gerçekleştirdi.

Ziyarette Vali Dağlı’nın yanı sıra, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Çilimli Kaymakamı Mahmut Şener, Gümüşova Kaymakamı İsmail Sündük, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Düzce Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Şule Ciritcioğlu, Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce OSB Bölge Müdürü Aylin Özdemir, Çilimli OSB Bölge Müdürü Yakup Temiz, Gümüşova OSB Bölge Müdürü Şinasi Tuzluoğlu, Düzce 2. OSB Bölge Müdürü Engin Karaduman’ın da yer aldı.

Gebze OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ve Bölge Müdürü Z. Nil Sönmez tarafından karşılanan Düzce heyetine bölgenin tanıtımı yapılarak GOSB Bölge Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgi aktarıldı.

Düzce OSB'lerinde planlanan faaliyet ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, ayrıca, Düzce heyeti, gerçekleştirilen bölge turuyla bölgeyi daha yakından tanıma imkanı buldu.

Ziyaret sonunda, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım tarafından Vali Dağlı’ya ziyaret anısına, GOSB anı tabağı takdim edildi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (7)
Amele 4 yıl önce
Gel bedeva işçi var gel
Geziden başka icraat yok 4 yıl önce
Gezmekten başka bir icraat yok.Geze geze inceleye inceleye bitiremediniz, az bırakın bu isleri de.Sorunlara çözüm görelim, icraat görelim.Yıllardır her yöneticide ayni oyalama, göz boyama taktikleri.Düzce belli sorunlar belli.
reisin arkadaşı 4 yıl önce
bu fotoğrafta kaç sanayici var, ne kadarı sanayicinin sorunlarını anlayabilir merak ettim doğrusu.
hakan 4 yıl önce
masadakilere bakınca neden olamayacağını anlıyorsunuz
Doktor81 4 yıl önce
Asgari ücret e tabii anale ariyorlarmismi
Tolga 81 4 yıl önce
Sen istediğin OSB yi gez. Bende bir Düzce li olarak Gebze OSB (GOSB) da çalışıyorum. Siz yöneticiler Düzce'deki osblere adam gibi firma getirmesseniz hayvan otlatmaya devam edersiniz. He hayvan otlatma deyip geçmeyin. Ona yatırım yaparsanız
Melek 4 yıl önce
Sadece gezmek, eğlenmek ve görüntü amaçlı... Zaten niyet sanayi ve teknoloji olsa, işin uzmanını gönderirsin ve raporunu sunar, ona göre adımlar atılır.