banner851

banner614

OSB’de Halaylı Eylem!

Halayların çekildiği sloganların atıldığı eylemi, halen çalışan işçiler fabrika sahasının içinden ve pencerelerden izledi.

banner619
Yerel Haber 22.05.2008, 13:34
222
OSB’de Halaylı Eylem!

Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan işten çıkarmalar nedeniyle yapılan, halayların çekildiği, sloganların atıldığı eylem, halen çalışmakta  olan işçiler tarafından işyerlerinin pencerelerinden ve fabrika alanından izlendi.

 

Öğleye doğru toplanan ve başlangıçta yaklaşık otuz kişilik olan grup, başka grupların katılımı ile yüzeli kişilik bir topluluk haline geldi.  İşçilere Türk İş; Birleşik Metal iş, DİSK’e bağlı sendikalar, siyasi partiler ve  Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden öğrenciler de destek verdi. İşçilerin eylemi, bir ara yağmurun azizliğine de uğradı.

 

Sloganlar atarak yeniden işe alınmalarını isteyen işçiler, halen çalışmakta olan ve işyerinin pencerelerine çıkan ve fabrikanın pencerelerine çıkan  işçiler tarafından dikkatle izlendi.

 

İşçilere hitaben Türk İş Genel Sekreteri Mustafa Türker ve Deri İş Genel Başkanı Musa Selvi’nin birer konuşma yapmasının ardından toplanan kalabalık müzik eşliğinde halaylar çekti.

 

İşçiler, eylemin ardından olay çıkarmadan sessizce dağıldı.

Yorumlar (0)