banner851

banner955

OTOBÜSLER BOLU DAĞI’NDA BEKLETİLİYOR

Yoğun kar yağışı megakent İstanbul’da hayatı felç ederken dün akşam getirilen Anadolu ve Trakya’dan İstanbul’a araç giriş kısıtlamasının devam edeceği açıklandı. Düzce’den İstanbul yönüne araç geçişine izin verilmiyor.

Yerel Haber 25.01.2022, 11:00
1658
OTOBÜSLER BOLU DAĞI’NDA BEKLETİLİYOR

50 bini Düzceli, toplamda 16 milyon insanın yaşadığı megakent İstanbul’da son yılların en yoğun kar yağışı etkili olurken hayat felç oldu.

Giriş yasağı devam edecek

Trakya’dan ve Anadolu’dan İstanbul’a araç girişi yasaklanırken kent içi trafikte de toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade ediliyor. Düzce’den TEM Otoyolu İstanbul yönüne araç geçişlerine izin verilmezken İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kısıtlamanın bir süre daha devam edeceğini açıkladı.

Otobüsler Bolu Dağı’nda bekletiliyor

İstanbul'da etkili olan kar nedeniyle TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminden yolcu otobüslerinin İstanbul yönüne geçişine izin verilmiyor. Otobüsler, araç park alanına yönlendirildi.

Park alanında bekleyen otobüslerdeki yolculara, Türk Kızılay ekipleri tarafından gıda desteği sağlandı. Bölgede devam eden kısıtlamanın sona ermesiyle yolcu otobüslerinin İstanbul yönüne geçişine izin verilecek.

Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız