banner851

banner614

OTOGARDA ASKER YOĞUNLUĞU

Düzce Otogarı bugünlerde askerlik vazifesini yapacak olan Düzceli gençlerin yoğunluğunu yaşıyor. Aileler, dualarla çocuklarını askerlik yapacağı bölgelere uğurluyor.

banner619
Yerel Haber 10.07.2018, 14:37 10.07.2018, 18:49
2571

Yıllardır olduğu gibi 98’e ikinci tertip sıfatıyla askere gidecek Düzceli gençler için Düzce Otogarı bugünlerde dolup taşıyor. Çocuklarını vatani görevlerine göndermek için otogara akın eden vatandaşlar, duygulu anlar da yaşıyor.


İstiklal Marşı okunuyor, dualar ediliyor, asker adayları havalara atılıyor. Otogara kadar araçlarıyla korna çalan aileler, çocuklarını otogarda da yalnız bırakmıyor. Özellikle anneler, çocukları için bol dua ederek gözyaşı döktü.“Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "En büyük asker bizim asker" sloganları atan asker adaylarının arkadaşları ve aileler, askerleri dualar eşliğinde göndermeyi de unutmazken otobüslere asker adayları yoğun tezahüratlarla bindirildi.


Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (9)
. 3 yıl önce
İnsan ömründe bir kere askere gidiyor siz askere giderken konvoyla korna sesleriyle gitmediniz mi ? Bırakında bari askere giderken rahat etsinler evde rahat oturmaya benzemiyor bir iki akşam uykusuz kalmakla birşey olmaz
Adam 3 yıl önce
Vah vah vah para bulamadılar demekki paraları olsa yırtardılar bu işten
Vatandaş 3 yıl önce
Ya arkadaş siz askere gideceksiniz diye biz uykusuz kalmak zorundamıyız. Kutlamanızı edebinizle yapın. İşimiz gücümüz var sabah.
VATAN AŞKI KALPTEDİR 3 yıl önce
YORUM YAPAN ARKADAŞ BİZ ASKERE ZORUNLU GELMİYORUZ VATAN BORCUMUZU ÖDEMEYW GELİYORUZ BENDE ŞU AN ASKERDEYİM YAZIKLAR OLSUN SENİN GİBİ DÜZCELİYE
adamın teki 3 yıl önce
Askerlik anayasada vatani görev diye geçer. Eee, bayanları bu kutsal görevden niye mahrum bırakıyorsunuz? Vatani görev sadece askerde mi yapılır? Belediye emrine verilirsin, 1 ay park bahçelerin güzelleştirilmesinde görev yaparsın, okulların emrine verilirsin, 1 ay okulda hizmet edersin. Vatan hizmeti sadece askerlikte mi oluyor?
her türk askere gitmeli 3 yıl önce
en azından silah tutmayı,kurşun atmayı öğrenmeli.biz isviçre değiliz.etrafımız akreplerle çevrili.hepsi sorunlu.büyük bir savaşta asker yetmeyebilir.milletin desteği için silah eğitimi verilmeli.1 ayda olsa eğitim almalı.
zorunlu askerliğe hayır 3 yıl önce
her bir gencimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah kazasız belasız bitirmeyi nasip eder inşAllah AK Parti hükümetimiz zorunlu askerliği de kaldıracak ilk önce bedelli askerlik gelecek sonrasında profesyonel orduya tamamen geçilmiş ve meslek haline gelecek artık evlatlarımız zoraki olarak askere alınmayacak. Ak parti isterse her şeyi yapar
aksaçlı 3 yıl önce
SEN ASKERE FELAN GİTME ZORUNLU ...! SEN BEDELLİ FELAN DA YAPMA ...! HATTA MÜMKÜNSE PROFESYONEL de OLMA emi .
Esas sana geçmiş OLSUN zorunlu .....!!!!
xyz 3 yıl önce
GEÇMİŞ OLSUN DERKEN ? ASKERLİK VATAN BORCUDUR BUNU Bİ ÖĞREN ÖNCE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın