banner851

banner614

ÖZCAN BU KEZ HATALI İMSAKİYE İLE GÜNDEMDE

banner619

Kur'an-ı Kerim'e el basıp yemin ederek göreve başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez dağıttığı Ramazan imsakiyesi ile gündeme geldi. Belediyenin bastırdığı imsakiyede akşam ezanı Diyanet'in hazırladığı imsakiyeye göre 2-3 dakika geç okunuyor. İmsak vakitleri de 18 dakika erken başladığı için Bolulular, bu imsakiyeye uyarsa 20 dakika fazla oruç tutacak.

banner846
Yerel Haber 14.04.2021, 13:47 14.04.2021, 14:38
1556
ÖZCAN BU KEZ HATALI İMSAKİYE İLE GÜNDEMDE
banner844

Gaflarıyla adından sıkça bahsettiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şimdi de Ramazan imsakiyesi ile gündeme geldi. Yeni Şafak’tan Şahin Şen’in haberine göre belediyenin bastırdığı imsakiyede vatandaşlara fazladan oruç tutturulduğu ortaya çıktı.

İmsakiyede iftar saatlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı imsakiyeye göre 2-3 dakika geç olduğu, yine imsak vakitlerinin de Diyanet’in hazırladığı imsakiyeye göre 18 dakika erken başladığı görüldü. Vatandaşa 20 dakikadan fazla oruç tutturan Özcan’a Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban’dan tepki geldi.

Yeni Şafak’a konuşan Balaban, “Bolulu vatandaşlarımızı Tanju Özcan’ın bastırdığı imsakiyeleri kesinlikle dikkate almamaları konusunda uyarıyoruz. Hemşehrilerimiz oruçlarının sakata gelmemesi için her zamanki gibi yine Diyanet’imizin imsakiyesini esas alsınlar” dedi.

Yorumlar (6)
Hlkn yorumunu beğenmeyene 4 ay önce
Siz Allahin ayetinimi beğenmiyorsunuz..Allah ne dediyse onu yazdım.Bakara 187..Allaha karşi gelin bu dunuada gideceginiz yer onun huzuru..beğenmeyin dine din ekleyin munafiklar.
düzceli 4 ay önce
işinizgücünüz ChP li bolu belediyesnin yaptığı hataları bulmak önce belediyenizin yaptığı yanlış ve yapamadıklarına bakın
HLK. 4 ay önce
DİYANET sAHURA KALKIŞI sAHURU BİTİŞ DİYE AYARLAMIŞ.MESELA BUGÜN FECR-İ KAZİB SHURA KALKIŞ 04.43-- SABAH FECR-İ SADIK SAHUR BİTİŞİ 05,34..BAKARA 187..FECRİN AK ÇİZGİSİ KARA ÇİZGİSİNDEN TAM SEÇİLİNCEYE KADAR YİYİP İÇİN.
Düzce 4 ay önce
Temkinli saatle hazırlanmış imsakiye. Kimse 20dk aç kakınca ölmez. Esas yıllardır yanlış saatleri imsakiye diye dayatan diyanete konuşun
Ert. 4 ay önce
Acaba diyanetin imsakiyesi hatalı olabilir mi hiç bunu düşündünüz mu? Sene 83 den önce diyanetin takviminde de imsak ile sabah namazı arasında 20 dk fark vardı ne oldu da bu kalktı. Bence bunu sorgulayın. Kimse 20 dk ile ölmez ama orucu erken açıp geç niyetlenirseniz o orucun hayrını göremezsiniz.
HLK. 4 ay önce
diyanetinkide yanlış..insanlara fazladan 40 dk oruç tututuruyorlar.