banner851

banner614

PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR SÜRE TANINDI…

banner619

2012 yılında Muncurlu Köyü Muhtarlığı tüzel kişiliğinden kiralanan Muncurlu Park Gölet için Düzce Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün talebi üzerine alınan tahliye kararı uygulamaya konuldu. Bu kapsamda Düzce Belediyesi mücavir alanında bulunan Muncurlu Köyü’ndeki tesise giden sayıda jandarma ekibi tahliye kararını müstecire tebliğ etti. Müstecirlerin direnişi ile karşılaşan ekipler, işletmeleri tahliye edemeden Park Gölet’ten ayrıldı.

banner846
Yerel Haber 07.07.2021, 16:01 07.07.2021, 18:29
4792
banner844

Muncurlu Köyü’nde bulunan Muncurlu Park Gölet içindeki işletmeler için, Düzce Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda İl Özel İdaresi makamınca tahliye kararı alındı. Tahliye kararının ardından, bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edilirken, işletmeleri boşaltmaları yönündeki yazı müstecirlere tebliğ edildi.

Park Gölet’te bulunan düğün salonu ve restoranın tahliye edilmesi için çalışma yapan ekipleri, Park Gölet’in işletmecilerinden eski Muhtar Osman Yaman ve diğer işletmeciler engellemeye çalıştı. Bunun üzerine tatsızlık yaşanmaması için mücadele veren ekipler, müstecirlere önümüzdeki hafta pazartesi gününe kadar mühlet verdi.

Tahliye için gelen ekiplerin tesisten ayrılması sonrası soluğu avukatının yanında alan Osman Yaman, tahliye kararı ile ilgili hukuk mücadelesi başlattı.

“Büyük mağduriyet yaşayacağız”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Park Gölet’teki restoran işletmecisi Hülya Erkan, tahliye kararına tepki gösterdi. Tahliye ile birlikte çok büyük mağduriyet yaşayacaklarını ifade eden Erkan, “Düzce İl Özel İdaresi tarafından, 10 yıllık işletmemiz için tahliye kararı alındı. Bu yüzden çok büyük mağduriyet yaşadık. Bize verdikleri birkaç günlük süre var. Pazartesi gününe kadar çözebilirseniz çözeceksiniz, çözemezseniz tahliye edileceği bize bildirildi. Şu anda mevcut olarak sadece restoranda değil, düğün salonunda 140 tane düğün aldık. Bu mağduriyeti giderebilmemiz için ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Gençler aramaya başladılar, ‘Düğünümüz var, bir seneden beri pandemi nedeniyle evlenemiyoruz, ne yapacağız’ diye. Bu kadar insanın hayali ile oynamak yazıktır, günahtır. Ben kendi fikrimi söylüyorum, burasını birilerine rant sağlamak için tahliye ediyorlar. Bugün buraya kalabalık bir ordu ile geldiler, bizim direnmemiz sonucunda kendilerini ancak gönderebildik. Ben bütün yetkililere sesleniyorum; Orman Müdürlüğü, Valilik, Belediye, İl Özel İdaresi, bu kadar insanın ekmeği ile gençlerin gelecekleri ile oynamayın. Düzce İl Özel İdaresi tarafından, bu karar akşam 21:00’da alınıyor, kararın ardından sabah saatlerinde buraya geliyorlar ve saat 14:00’a kadar tahliye etmemizi istediler. Saat 14:00’a kadar neyimi alabilirim buradan, hangi düğünümü iptal edebilirim?” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (34)
Gerçek duzceli 2 hafta önce
Kardesim wn uygun kir bahcesi kac para sordunmu duyun fiyatini orda.Konusmak icin konuşma alan betamı yapcak orda düğünü.Yok pates sukadarmis.Sen hic markete manaca girmiom galiba ozaman cikio bu sesiniz hergun yapılan zamlara birak yagciligi
osman 3 hafta önce
abla akp li olsan hiç sıkıntı yoktu emin ol,,
Düzceli 3 hafta önce
Çok yerinde bir karar olmuş. Herkes tutturmuş birileri rant peşinde diyor, çocuk için 1 porsiyon patates kızartmasına 18₺ isteyen işletmeci ahkam kesiyor. Düğünlerde hiçbir ikram olmadan 8-10bin istiyor. Sonra resmi kurumlar rant peşinde diyor.
Duzceli 3 hafta önce
Sayin gonul asuk ve beytullah yilmazin akrabasi beltur genel muduru erdem.yilmaza yeni ekmek.kapisi cikti desenize
Yorumcu 3 hafta önce
İnönü parkıni rezil ettiniz.Beton bir ucubeyi diktiniz oraya.Niye hiç güzel isinoz yok sizin akp.Turkiyenon her yerini mahfettiniz.salda gölünün dünyaca ünlü kumunu alıp yazl sarayın koyuna doktunuz doğayı her yerde katlettiniz.Uljeyi mahvettiniz
….. 3 hafta önce
Sen pis ormanı al güzelleştir halkın gözdesi yap aç gözlü belediyede çökmeye çalışsın
Düzceli 3 hafta önce
Zulmetmeyin
Haklıdan yana. 3 hafta önce
Eski muhtarımız Osman Yaman o park göleti o hale getirmek için ne çabalar harcadı.O geölet o hale gelene kadar belediye ve rantcilar neredeydi simdimi akıllarına gelmiş ..emeğe saygı denen bir şey vardır.adamın emeğine yazık..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın