banner851

banner614

PİSTE DÖNEN YOL TEDİRGİN EDİYOR

Sık sık kazaların adresi olan Azmimilli Mahallesi Gazhane Caddesi’nde bu sabah meydana gelen son kaza, mahalle sakinlerinin sabrını taşırdı. Cadde üzerinde otomobillerin süratli bir şekilde seyir etmelerinden dolayı yaşadıkları tedirginliği Öncü Haber aracılığı ile dile getiren tepkili vatandaşlar, “Yol adeta yarış pistine döndü. Karşıdan karşıya geçmeye korkuyoruz. Yetkililerin bu soruna el atmasını istiyoruz.” diyerek yola hız kesiciler yerleştirilmesini istediler.

banner619
Yerel Haber 05.12.2017, 15:58 07.12.2017, 10:34
7256

İstanbul Caddesi’nin yayalaştırılması kapsamında yeniden düzenlenen trafik düzeninin ardından tek yöne çevrilen Gazhane Caddesi yarış pistine döndü. Bu sabah saat 07:20 sularında yaşanan trafik kazasının tuz biber olduğu konuya ilişkin mahalle sakinleri duyarsız kalmayarak Öncü Haber’e konuştu.

“Buraya hız kesici istiyoruz”
“Bu yola bir çare bulsunlar” diye yetkililere seslenen Hatice Yıldız korku ve endişesini şu sözlerle dile getirdi:

“Burası tek yön olduğu ve terminal bu tarafa geldiği için bütün arabalar buradan geçiyor ve çok süratle gidiyor. Hiç hız kesmeden geçiyorlar. Biz de devamlı bu yoldan gelip geçiyoruz ve korku halindeyiz. Bu sabah komşumuzun başına geldi. Biz de öldü diye çok korktuk. Üç tane çocuğu var. Buraya bir yavaşlatıcı, hız kesici set istiyoruz. Bir çare bulsunlar bir şey yapsınlar. Başkalarının da başına gelmesin. Başı yarılmış, kaburgaları kırılmış, sürekli telefon ediyorum ailesine. Buraya biz bir çare istiyoruz.”

“Kavşağa tek yönlü giriş sistemi Türkiye’nin hiçbir yerinde yok”
Cadde esnaflarından Ali Akten ise caddenin tek şeride düşürülmeden önce bu kadar kazanın meydana gelmediğini belirterek şu ifadelerde bulundu:

“Bu tramvay mevzusu çıktıktan sonra bu yolda bir sürü problem olmaya başladı. Burada eskiden bu kadar kaza olmuyordu. Araba bu yoldan geliyor tam karşıya geçeceksin arkasındaki araba solamaya geçiyor süratli bir şekilde. Ayrıca kavşağa tek yönlü giriş sistemi Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. İnsanlar da bu trafik sorunu yüzünden ne yapacağını şaşırıyor. Caddede ışıklandırma da yok ki siz terminale gidiyorsunuz. Burada sürücü de yaya da şaşırıyor nereye gideceğini, ne yapacağını. Bu trafik işin içinden çıkılamaz hale geldi.”

“Burası Londra asfaltına dönmüş”
Caddenin “Londra Asfaltına” döndüğünü kaydeden mahalle sakinlerinden Ali Rıza Çakır şöyle konuştu:

“Sabahın 06:00’da burası Londra asfaltına dönmüş. Adam son süratle araba solluyor. Kazada araba yayaya çarptı ama kaçtı gitti sanki köpeğe çarpıp gitti. Geriden gelen arabalar da sanki soldan süratle gelerek yolda yatan hastayı ezmeye çalışıyorlar. Bu yola bir çare bulunması gerekiyor. E5 buradan yavaş.”

“Karşıdan karşıya geçemiyoruz”
Son olarak, mahalle sakinlerinin en çok sıkıntı yaşadığı konuyu dile getiren Gökhan İnci ise şu ifadelerde bulundu:

“Mahalle sakinlerimizin en çok sıkıntı çektiği konu yayaların karşıya geçmesi konusu. Bakın tek şeritli yoldan şu an araç tersten geliyor. Ben yaya olarak buradan karşıya geçmeye çalışsam sağa mı bakacağım sola mı bakacağım? Bunu engellemek için buraya bir gizli radar koyulabilir ya da hız kesici koyulabilir çözüm olarak. Bunu yetkililerin görmesi gerekiyor. Yerlerinden kalkıp bu sokakları, caddeleri bir gezmeleri gerekiyor.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (16)
firat gençer 4 yıl önce
yollarimiz gayet guzel. belediye iyi calisiyor :)))
sürücü 4 yıl önce
la demeyin öyle günahı olmayanlar var. şehrin her yerini oyun pisti gibi hız kesici yaptılar zaten dahada yapmasınlar. fren yapmaktan gaza dokunamaz olduk hız kesiciler yüzünden.
Trafik 4 yıl önce
En iyisi trafiğe kapansın o yol hiç kimse korkmaz o zaman vatandaş bisikete binmesini öğrenecek böyle olmaz ki ama
Azmimilliden 4 yıl önce
o yolda sıkıntı Yok kaldırımlara bariyer ve yaya geçiti koyun yeter
Duzce 4 yıl önce
Bir tramvay sevdasi canim duzcenin icine etti.yaziklar olsun tramvay projesini onaylayanlara.ben hakkimi helal etmiyorum.duzcede aracla biryerden bir yere gidemez olduk.acin kapatilan caddeyi trafik eskisine donsun.rezalet.rezalet rezalet.
Karahacimusa mahallesi sa 4 yıl önce
Turgut Özalisesi,fenlisesi,sehittegmen uguraltan ilkokulu ve hamit serif oglu ortaokulun bulundugu cadde uzerinde nasil gidiyolar bi gelingorun arabalar ayri harfiyat kamyonlari ayri karsiya gecmek icin 15dakka rahatbekliyoruzsabah okulsa
alim ozan 4 yıl önce
Düzce için Hayırlara vesile olur inşAllah . Sn Cumhur Reisimizi Düzce de görmek ve ağırlamak bizi fevkalede memnun eder.. Bu vesile ile Düzce Balkan der camiası olarak selamlar sevgiler gönderiyoruz.
tamer güler 4 yıl önce
Aziziye mah.eski bağdat cad,eski ssk nin orasi yani.yarış pisti gibi.valilik,emniyet,belediye yetkilileri kasis yapın buraya,okul yolu burası,gece gündüz yan verenler,egzoz bağırtanlar,gecenin bi vakti elimizde demirle adam dövmeyelim.bunumu yapmamız lazım.okulun ordaki üçyol ağzında gece yan verme partileri oluyo,emniyet bi arka caddede ama bir tane ekip denetleme yapmıyor.kasis yapın 50 metre arayla,yoksa burda insanlar başına iş alacak.bunuda gündeme getirin bi zahmet öncü tv.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın