banner851

banner614

PROJE TAMAM, SIRA İCRAATTA

banner619

Düzce Belediyesi ile Düzce İl Özel İdaresi ortaklığında hazırlanan "Konuralp Dünya Destinasyonu Oluyor" adlı tarihi ve kültürel gelişim projesi tamamlandı. 786 milyon 420 bin TL’lik bütçeli proje kapsamında Konuralp’e, Konuralp Bey’in otağı çadırı kurulacak, Otantik Konuralp Evleri oluşturulacak

banner846
Yerel Haber 27.08.2015, 13:46
2347
PROJE TAMAM, SIRA İCRAATTA
banner844
Düzce Belediyesi ile Düzce İl Özel İdaresinin ortaklaşa hazırlayarak başvurusunu yaptığı "Konuralp Dünya Destinasyonu Oluyor" projesinde sona gelindi.
Toplam bütçesi 786 milyon 420 bin TL
Toplam bütçesi 786 milyon 420 bin TL olan projenin faaliyete geçmeden önceki son hali Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e hazırlanan bir sunum ile tanıtıldı. Konuralp'in Dünya Turizm Destinasyonu olmasını temel amaç olarak benimseyen projede yenilikçi turizm yönetiminin sağlanması amacıyla, eğitim, tanıtım, iletişim, fizibilite çalışması gibi faaliyetlerin de yapılması hedefleniyor.
Konuralp Bey Otağı Çadırı kurulacak
"Konuralp Dünya Destinasyonu Oluyor" adlı proje kapsamında zengin Osmanlı tarihine sahip tarihi mekanda aynı havanın yaşatılması amacıyla Konuralp Bey Otağı Çadırı kurularak gelecek nesillere geçmişin izlerinin taşınacak. Aynı zamanda otağda yörenin geleneksel tatları ve yemek kültürü proje dahilinde eğitim verilen halk tarafından yaşatılacak ve turistlere özel düzenlenecek kına düğün gibi etkinliklerin hayata geçirilmesi sağlanacak.
 Kardeş Şehirle işbirliği
Konuralp'de yaşayan halkın turizm konusunda aydınlatılması amacıyla proje kapsamında üç adet bilgilendirme toplantısı, okullardaki öğretmenlere yönelik bilgilendirme ziyaretleri KONAK İŞ Eğitimleri kapsamında kerpiç yapımı eğitimleri ve kardeş şehir Dubrovnik ile proje içerisinde işbirliği yapılması faaliyetleri yapılacak.
Otantik Konuralp Evleri oluşturulacak
Proje kapsamında Konuralp turistik bölgesinde yaşayan halkın isteği dahilinde mesken belirleme çalışmaları ve Otantik Konuralp Evleri'nin oluşturulması sağlanacak. Ayrıca bölgede turistlere yönelik pazarlama araçları, turistik turlar, gelenek ve göreneklerin organizasyonu ve yöresel ürünlerin belirlenerek satışa sunumu sağlanarak bölge halkına da istihdam sağlama çalışmaları yapılacak.
Yorumlar (4)
Beyzanur 6 yıl önce
Yıllardır aynı düşüncelerle yürütülen bu konuralp beldesi esnaflarda dahil olmak üzere her sene turist gelicek bahanesiyle dahada heveslendirilen bir haber çıkmakta ve her sene olduğu gibide ne turist geldi ne bir tarihi gezi vb. düzenlenıyor.
ali 6 yıl önce
Tamam iyi hoş da , yol sorunu,çöp sorunu,su sorunu ,ulaşım sorunu sokakda gezen köpeklerin sorunu ,mahalle iclerinde olmayan durak sorunu , olmayan çocuk park sorunu , Konuralpteki gün geçtikçe kirlenen hava sorunu , dururken mi ?
Konuralp bey 6 yıl önce
Geç kalınmış uygulama. Konuralp tarihi bir çevreye kavuşturulmalıç adeta safranbolu taraklı gibi tarihi binalar ve yapılarla donatılmalı
! 6 yıl önce
786 bin 420 TL olmasın o !
17°
parçalı az bulutlu