banner851

banner614

PROJE TUTTU

Yığılca Orman İşletmesi 2012 yılında faaliyete geçirmiş olduğu Paşabükü elektrik üretim projesinden olumlu sonuç aldı. Paşabükü ve çevresi elektriğe kavuştu.

banner619
Yerel Haber 13.10.2012, 15:31
195
PROJE TUTTU

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Paşabükü mevkiinde bulunan Sarı dere ağzına yapılan barajı güçlendiriyor. Bazı bölgelerde dört mevsim, bazı bölgelerde ise kış ayları hariç diğer mevsimlerde elektriksiz olarak kalınan iş merkezlerinde, şartların iyileştirilmesi, çalışanların motivasyonunun ve iş verimliliğinin artırılması için tabiatın imkanlarından faydalanılıyor. Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü bu mağduriyeti gidermek için ormanda var olan su kaynaklarını kullanarak kendi elektriğini kendi üretme çalışmalarını sürdürüyor.
Elektrik üretmek amacı ile sarı dere ağzını yapılan Paşabükü elektirik barajı olası sel taşkınlarına karşı güçlendiriliyor. Geçtiğimiz yıl yapımına başlanılan ve bu yıl bitirilerek elektrikten olumlu sonuç alınan baraj daha da güçlendirilecek. Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü Karagöknar İşletme Şefliği ormanda var olan suyu kullanarak kendi elektriğini üretmeye başladı. Yığılca Orman İşletmeMüdürü Hüseyin Bulut ve Paşabükü Şefi Ali Kabaoğlu’nun yapmış oldukları projenin yapımına 2011 yılında başlanmıştı. su tribünü sayesinde, Karagöknar Orman İşletme şefliği Paşabükü depo binası ve çevresi elektriğe kavuştu. Toplam kapasitesi 5 KW olan elektrik enerjisi, mevcut binaların aydınlatma lambaları, televizyon, telsiz, buzdolabı, çamaşır makinesi, bilgisayar ve yazıcı gibi cihazların elektrik ihtiyacını aynı anda karşılayabiliyor.

 

Haber; H. İŞCAN

banner844
Yorumlar (0)