banner851

banner614

PROTOKOLDEN GAZETECİLERE KAHVALTI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Vali Dağlı, her zaman eleştiriye açık bir kurum olduklarını belirterek, “Bizim sizden beklentimiz eksiklerimizi, kusurlarımızı bize usulünce bildirmeniz” dedi.

banner619
Yerel Haber 10.01.2018, 11:43 11.01.2018, 12:58
806

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması nedeniyle Düzce’de görev yapan basın mensuplarına yönelik kahvaltı programı organize edildi. Kahvaltıya, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz de katıldı.
 Kalıcı Konutlar’da bulunan Yenikent Polis Merkezi’nde düzenlenen kahvaltının ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

“Hep birlikte Düzce’mizin gelişmesi için çalışacağız”
Düzce’deki yerel ve ulusal medya temsilcilerinin programa yoğun katılım göstermesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Düzce Valisi Zülkif Dağlı, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Günlerin gerçekten nasıl geçtiği çalışmanın içerisinde olunca hiç anlaşılmıyor. Ama 15 buçuk ay olmuş süratle geçiyor. Neler yaptık hepsini görüyorsunuz. Yapamadıklarımızı ve yapmaya çalıştıklarımızı da görüyorsunuz. En azından bir şeyler y6apmaya çabaladığımızı görüyorsunuz. Elbette eksikler kusurlar var. Sizlere çok teşekkür ediyoruz, vatandaşın ayağına gelebilecek her türlü taşı bize bildiriyorsunuz. Biz de tedbirini alıyoruz. Karşılıklı görev yapıyoruz aslında. Hep birlikte Düzce’mizin gelişmesi için çalışacağız.”

“Bizim sizden beklentimiz eksiklerimizi, kusurlarımızı bize bildirmeniz”
Gazeteciler için “Onlar bizim iş ortağımız” diyen Vali Dağlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hep eğitim diyeceğiz. Eğitim bir numaralı konumuz olmaktan çıkmayacak. Bu yıl biraz daha 5. Organize Sanayi Bölgemizin de kurulması ile Akçakoca Organize Sanayi Bölgemiz de kurulmuş oldu. İlimizde sanayi kültürünü yaygınlaştırmamız gerekiyor. Fındık kültüründen sanayi kültürüne hızlı bir geçiş yapmamız gerekiyor. En önemlisi bu. Bu manada hep birlikte çalışacağız. Mesleki eğitim bu anlamda daha bir önem kazanıyor. Sağlıkta iyi bir duruma geldik. Köy yollarımızı görüyorsunuz, karayolları standardında. Güç bu kadar ama biz gücümüzü sonuna kadar kullanıyoruz. Bizim sizden beklentimiz eksiklerimizi, kusurlarımızı bize usulünce bildirmeniz. Biz bundan her zaman mutluluk duyarız, hiçbir zaman gocunmayız. Bu manada sizleri biz iş ortağımız olarak kabul ediyoruz.”

“Sizler bizim yaptığımız işleri değerlendiriyorsunuz”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:
“Bizler Sayın Valim ile programları ortak yapmaya karar verdik. Hem zaman açısından hem ekonomik açıdan bu şekilde yapıyoruz. Dolayısıyla daha pratik çözümler üretiyoruz. Düzce’mize nasıl faydalı olabiliriz diye tartışıyoruz. Ortak bir şekilde karar veriyoruz. Bu konuda Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalışıyoruz, güzel işler yapıyoruz. Bu arada Sayın Bakanımızla da istişareler yapıyoruz. Sizler de bizim yaptığımız işleri değerlendiriyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”
Konuşma yapan diğer basın mensupları da gazetecilik mesleğinin önemi ve Düzce menfaatleri için birlikte hareket edilmesi gerektiği üzerinde durdu.

Konuşmaların ardından program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Ö. YILMAZ


 
Yorumlar (7)
düzceli 4 yıl önce
bazı gazeteci geçinenler ağzına geldiği gibi saygı sınırını aşıp aşağılayıcı yazılar yazıyorlar sayın valim bu hadsizlere hadlerini bildirin lütfen reklam uğruna dün yerdiğini bugün övüyor sonra gazeteciyim deyip geçiniyor
tarafsın gazeteci 4 yıl önce
yancısı tam yancı şakşakçı olumsuzu görmez. Mualifi tam karşıt. hiç bi doğruyu onaylamaz. sizi kim size bildirecek?
AĞANIN SÖZÜ ÜZERİNE SÖZ 4 yıl önce
Ağa ne derse o olur demişler boşa dememişler.Haklı haksız önemli değil güçlü ne derse o yayınlanıyor.zayıf bağırsın dursun ne yazar...bu mantıkla birileri çıkıp gazeteciler gününü kutlar öbür gün bilmem ne gününü kutlar protokoller toplanıp başka birilerinin birilerinin böyle gider.ne yaptık kutladık düzen aynı günler geçer ömür biter.. bu yorumu neden yaptık diye birileri çıkıp densiz der önemli değil...
HOCA 4 yıl önce
Bildirsek ne yapıyorsunuz ki.şikayet edilen şikayet edeni diyor bir şey yapmıyorsunuz,şikayet edilen üste çıkıyor.
özum 4 yıl önce
nerde onu yapacak bizim memleketde basın
haber yorumları önemli 4 yıl önce
Sayın Valim, Bizim sizden beklentimiz eksiklerimizi, kusurlarımızı bize usulünce bildirmeniz” diyorsunuz ya, eminim ki haberlerdeki yorumları takip etmeniz de size ışık tutacaktır. Haberlerde yapılan yorumları dikkate almanızı öneririm, çok faydası olacaktır.
İşin hakkını vermek 4 yıl önce
Bazı gazeteciler kraldan çok kralcı ve şakşakçı.Olumsuzlukları ifade etmiyorlar.Böyle gazeteci de gazeticilikte olmaz.Doğruya doğru yanlışa yanlış demede kimseden çekinmemeli..