banner851

banner614

PROTOKOLE İMZALAR ATILDI

banner619

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanan iki sosyal projeyi hazırlayan dernekler ile Düzce Valiliği arasında protokol imzalandı. Bağımlılıkla mücadele ve aile bağlarının güçlendirilmesini amaçlayan projelere toplam 110 bin TL destek verildi.

banner846
Yerel Haber 29.09.2017, 17:53 29.09.2017, 19:20
2708
banner844

Düzce’de sosyal projelere yenileri eklenmeye devam ediyor. Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği tarafından hazırlanan "Düzce'de Bağımlılık Riski Altındaki Ergenlere Destek" projesi ile Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği’nin “Büyük Hazine Ailemiz” projesi İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmeye hak kazandı. Finansmanı için Düzce’ye 110 bin TL gönderilen söz konusu projelerin uygulanmasına ilişkin Düzce Valiliği ile Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği ve Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre Ve Sağlık Derneği arasında protokol imzalandı.

Protokol imzalandı
Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile dernek başkanları, İlyas Ayyıldız ve Ali Koloğlu arasında protokol imzalanırken, projelerin, Düzce Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Düzce Valiliği ve İl Dernekler Müdürlüğü'nün denetim ve gözetiminde yürütüleceği bildirildi.

Düzce'de Bağımlılık Riski Altındaki Ergenlere Destek projesi
Hayat Boyu Öğrenimi Destekleme Derneği tarafından hazırlanan "Düzce'de Bağımlılık Riski Altındaki Ergenlere Destek" isimli proje ile 13-15 yaş aralığındaki ergenlerin madde ve madde kullanımından uzak tutulması hedefleniyor. Madde bağımlığından korumalarına yönelik psikologlar, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin eğitim vermesini kapsayan proje ile hedef öğrencilere yönelik koruyucu ve önleyici çalışma yapılması amaçlanıyor. 

Büyük Hazine Ailemiz projesi
Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği'nin Büyük Hazine Ailemiz Konulu projesi ile ise aile içi iletişimin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Haber:C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (2)
KÜRŞAT ALTAY 4 yıl önce
110 000 TL.LİK ÖDENEK DEVLETİN BU KONU(MADDE BAĞIMLILIĞI)YA NE KADAR ÖNEM VERDİĞİNİ ANLAYABİLİRSİNİZ.(İNÖNÜ PARKININ AYLIK KİRASI 200.000 TL.)
EDEP 4 yıl önce
Nasıl bir çalışma yapacaklarmış biraz açıklasalarda bizde bilsek. Sanki birilerine para aktarımı gibi lanse edilmiş.