banner851

banner614

RAMAZAN AYININ HABERCİSİ KUTLANDI

Recep ayının 27. gecesi yani dün Miraç Kandili kutlandı. Kandil nedeniyle Cedidiye Camisi’nde kandil programı düzenlendi.

banner619
Yerel Haber 14.04.2018, 09:35 14.04.2018, 17:23
444

Miraç Kandili tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de kutlandı. Kandil nedeniyle Cedidiye Camisi’nde kandil programı düzenlendi. Programa Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da katıldı. Düzce İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programa Düzceli vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.Miraç Kandili programının ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından vatandaşlara ikram yapıldı.11 ayın sultanı Ramazan ayının habercisi olan Miraç Kandili, Hz. Muhammed’in (S.A.V) arşa yükselmesi olayı olarak biliniyor. Miraç; Receb'in 27. gecesi... Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuk, Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşmadır.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (5)
İlahiyatçı 3 yıl önce
Kuran Osmanlı'yı,atalarınızı örnk alın demiyor,Peygamberi örnek alın diyor,Peygamber'imiz böyle kutsal geceler uydurmamıştır. Açın Kuran'ı okuyun orada Allah'ın dinine ekleme ibadet yapanlara da uyarı var. Lütfen Kuran'ı anlayarak okuyunuz.
Mustafa Öktem 3 yıl önce
İlahiyatçı ya cevaben.Osmanlı bu geceyi ihya etmiş ise yüzlerce binlerce evliya ihya etmiş ise sana ne düşer İlahiyatçı?Yoksa sen onlardan daha büyük bir alim misin?Daha mı iyi bilirsin?İki kitap okuyup allame mi kesildin?
BEN DE İLAHİYATÇIYIM 3 yıl önce
İLAHİYATÇI KARDEŞİM.BÖYLE GÜZEL BİRBİRLİK BERABERLİK DİNE NE ZARARI VAR...ANADOLUDA GÜZEL BİR ÖRF VE ADETLERİMİZ.GELENEKLERİMİZ VAR.ONLARI YAŞATSA DİNDE DEVLETTE AYAKTA DURUR.BU DİNE OKUDUĞUNU ZANNEDENLER ÇOK ZARAR VERİYOR. SÖZLERİM SİZE DEĞİL......GENELDİR
İlahiyatçı 3 yıl önce
Ne yüce Allah böyle bir kutsal geceyi vurgulamış, ne Peygamber'imiz ne sahabe ve ne de dört Halife devrinde bu kutlanmış. Allah'ın dinine ekleme yapmak Allah'a karşı saygısızlıktır. Uydurulmuş din, uyutulmuş müslümanlardan kareler.
ibrahim temel 3 yıl önce
maalesef. bu tabloyu değiştirmek te imkansız gibi duruyor. kuranda boyle bisey yok dedigimizde de “biz atalarımızdan(ana baba dede) gôrdüğümüze inanırız” derler.