banner851

banner614

RAMAZAN SOKAĞI’NDA İLK AKŞAM…

Ramazan Ayı’nın ilk gününde Anıtpark Meydanı’nda kurulan Ramazan Sokağı’nda, Milli Yas ilan edilmesi nedeniyle Kuran’ı Kerim okundu.

banner619
Yerel Haber 17.05.2018, 09:43 17.05.2018, 15:29
1839

Ramazan Ayı, paylaşma, yardımlaşma ve hoşgörü ayı… Bu mübarek ayın ilk iftarı dün akşam yapıldı. Düzce’nin büyük bir coşku ile karşıladığı bu Ramazan Ayı vatandaşları her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Sokağı’nda birleştiriyor.

Her yıl Kalıcı Konutlar’da kurulan ancak geçtiğimiz yıl Anıtpark Meydanı’na da taşınan Ramazan Sokağı’nda ilk akşam Kuran’ı Kerim okundu. Kudüs'te yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içerisinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla 3 gün süreyle yas ilan edilmesi nedeniyle, Ramazan Sokağı’nda konser veya söyleşi yapılmadı.

İftarını yapmasının ardından meydanda toplanan vatandaşlarsa okunan Kuran’ı Kerim’i gerek oturarak gerekse ayakta dinledi.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (10)
Egitim sart 3 yıl önce
Kudüs filistinin değil tüm müslüman aleminin dir konuya öyle bakmak lazim
24 haziranı bekleyin 3 yıl önce
Türkiye genelinden ve suriyeden bir günde 13 şehit geldiğinde niye yas ilan etmediniz niye filistin yas ilan etmedi siz niye yaş ilan etmediniz çünkü israil tarafından abd TARAFINDAN satinalindiniz SATILIKSINIZ
nsm 3 yıl önce
suudlarin yemen'de hala katlettikleri icin Kur'an okumayanlardir islam alemini böyle perisan hale getirenler. yaziklar olsun sizin mezhepciliginze. orda katledilenler köpek lesi mi ey utanmazlar?
Esnaf 3 yıl önce
Kalıcı Konutlarda bu sene yeniden Ramazan sokağı kuruldu.
Düzceli 3 yıl önce
Etkinliker sadece hafta sonu olmalı...Hafta içi gereksiz yere bir sürü masraf...Belediye maaşları zor ödüyor bir de bu ramazan etkinlikleri için bir dünya masraf ne gerek var kardeşim birileri yine köşeyi dönüyor her ramazan olduğu gibi...
:) 3 yıl önce
Vay bee rumuzlu vatandaş..
İsraili ilk tanıyan müslüman ülke Türkiyedir.
Buna ne diyeceksin?
Arapları yerden yere vurdun ama onlarda türk milleti ve Osmanlı için hiç iç açıcı düşünmüyor
Ritimci Fikret 3 yıl önce
Suç tek taraflı olmaz. Filistin işind geldiği gibi davranıyor. Elinde bir sapan, davranışlarında isyan. Hani teknolojin hani çalışmaların? Alıştınız yatmaya. Kutsal emanetler bi yere kadar korur seni. Gerçeklerle yüzleşin artık!
Vaybee 3 yıl önce
Kürdistanı tanıyan ilk filistin filistine acımıyorum topu yansın gitsin arabın birtanesi ne acımıyorum kalleş arap soyu hep kurusun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın