banner851

banner614

REÇETESİZ SATIŞ YASAKLANDI

Reçetesiz Veteriner Tıbbi Ürün Satışı Yasaklandı… Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, İzin almadan veteriner tıbbi ürün satan kliniklere cezai işlem yapılacağını duyurdu.

banner619
Yerel Haber 23.10.2013, 17:20
217
REÇETESİZ SATIŞ YASAKLANDI

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Veteriner Hekimleri Odası tarafından yeni yürürlüğe giren Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelikle ilgili Klinik sahibi veteriner hekimlere bilgilendirme toplantısı düzenlendi


İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Veteriner tıbbi ürünlerin üretimi, kullanımı, nakliyesi, depolanması, reçeteli ya da reçetesiz satışı gibi tüm aşamaları kayıt altına alınmaktadır. Tıbbi ürünlerin izlenebilirliği Bakanlığımızın “Çiftlikten sofraya gıda güvenliği” hedefi yolunda önemli bir yere sahiptir.” dedi.
İl Müdürü Kabaoğlu “İzin almadan veteriner tıbbi ürün satan kliniklere 12 bin 801 TL reçetesiz tıbbi ürün satışı yapan kliniklere ise 6 bin 400 TL cezai işlem uygulanacaktır.” dedi.

Toplantı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Turgut Güler ve Veteriner Hekim Tuncay Çeşme’nin Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelikle ilgili yaptığı sunu ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

 

Haber; S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (0)