banner851

banner955

REKTÖR BÖYLE DUA ETTİ

Düzce’deki şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri bu kez Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Ramazan akşamları çok güzel ama bir lokma ekmeği sevdiklerimizle paylaştığımız iftar sofraları çok daha güzel. Allah üniversitemizin, bereketini, aile ortamını bozmasın.” dedi.

Yerel Haber 20.06.2017, 10:43 20.06.2017, 17:32
1390

Ramazan ayı boyunca çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen iftar programlarının en başlı davetlisi olan şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri için Düzce Üniversitesi de bir iftar programı düzenledi.

Havanın yağışlı olmasından dolayı üniversitenin yemekhanesinde verilen iftar programına Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Eski Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, İl Müftüsü Selami Emen, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, AK Parti Merkez İlçe Hakan Kuşçuoğlu, bazı ilçe belediye başkanları, akademisyenler ve üniversite personeli katıldı.

“Kelimelere duyguları sığdırmak mümkün değil”
İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Düzce Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Üniversitemizdeki bu iftar programı her yıl olan iftar programlarından daha farklı” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü çok kıymetli misafirlerimiz var. Allah hepsinden razı olsun. Allah, şahadet mertebesine erişmiş evlatlarıyla ahrette buluşmayı nasip etsin. Gazilerimize de uzun ve hayırlı ömürler diliyoruz. Bugün şehit ve gazilerimizin aileleri burada. Onlara hitap ederken kelimelere duyguları sığdırmak çok mümkün değil. Allah hepsinden razı olsun. Allah şehitlerimizi inşallah Peygamber Efendimize komşu eylesin. Ramazan akşamları çok güzel ama bir lokma ekmeği sevdiklerimizle paylaştığımız iftar sofraları çok daha güzel. Allah üniversitemizin, bereketini, aile ortamını bozmasın. Hepinizi bayramlara kavuşturacak güzel günler temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından iftar programı, İl Müftüsü Selami Emen’in iftar duası ile sona erdi.Haber: Ö. Yılmaz
Yorumlar (12)
dayı 5 yıl önce
aşağıdaki yorumların hepsi hikaye ? anlayana artık fakir diye bişey kalmadı eskidendi o
Adiga81 5 yıl önce
İftar Şehit ve gazi yakınları için düzenlenmiş. Allah kabul etsin. Üstelik sofra eleştirildiği gibi müsrif değil. Zeytin peynir çorba. Hadi bi de ana yemek olsun.
Kemal 5 yıl önce
Bir rektör bu kadarımı siyasileşir. "Aile ortamı" dediği Ak partili siyasetçilermidir.
Siyasi akademi 5 yıl önce
Bilimden çok siyaset haberleri ile öne çıkıyor.Düzce üniversitesi, rektör yaz internete kendin bak..Siyasi haberler bilimsel haberlerden fazla..
ver mehteri 5 yıl önce
peygamberimizin uyguladığı ve tavsiye ettiği iftarları görmek istiyorum.sınıflandırılmış iftarları görmek istemiyoruz. halkla iç içe olan ve halkı gördüğü yerde onunla ilgilenen idarecileri görmek istiyoruz.yani siyah gözlüklü istemiyoruz
YEYİN 5 yıl önce
Kendi aranızda bir akşam biri bir akşam öbürü aynı kişiler yeyin bakalım sevapbı
samimi iftarları özledik 5 yıl önce
kaç tane fakir insanlar var sofralarda.yoksa herkes kendince seçkin saydığı kişilerden mi sofralarda.artık protokol sofralara son vermemiz lazım müslümanlığa ve peygamberimizin örnek davranışlarına söz de değil. özde dönelim.gerçekçi olalım
Misafir. 5 yıl önce
Serdar kardeş konuyu tam olarak bilmiyorsun ama bu iftar her sene düzenlenir ve rektör hoca bunu kendi cebinden öder. Üniversite personelinin motivasyonunu arttırmak için Genel sekreterinden güvenliğine herkes katılır.
Reklamlar 5 yıl önce
Hayır gizlidir, gizliliği nisbetinde makbuliyeti artar.
Düzceli 5 yıl önce
Allah rektör hocadan razı ve memnun olsun, niyetini kabul etsin inşaAllah...
İsraf sofraları 5 yıl önce
Bu israfın had olduğu sofralar ramazanın ruhuna aykırı.Gariban, fakir fukara yok çünkü sofralarda protokoller, elitler vs var.Bu yüzden amacına uymuyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız