banner851

banner614

RESMEN EZİYET!

banner619

Türk Telekom'un yeraltındaki bakır kablolarının çalınması yüzünden 6 köyün telefonsuz ve internetsiz kaldığını gündeme getirdiğimiz haberin üzerinden 20 gün geçmesine karşılık hala 'Gerekli çalışmalar yapılacak' diyen ilgili merciler bir çivi çakmadı. Üstelik bu süre zarfında iletişim mağduru 6 köyden biri olan Gürcüçiftlik'te bir hırsızlığa teşebbüs olayı daha yaşandı. Milletvekilinden bakanına herkesin kapısını çalan çaresiz köylüler, 'Artık Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışacağız.' diyerek, duruma tepki gösterdi.

banner846
Yerel Haber 23.11.2017, 14:23 24.11.2017, 13:37
2766
banner844

6 köy 76 gündür mağdur!
Merkeze bağlı Gürcüçiftlik, Nuhlar, Hecinler, Hasanlar, Nasırlı ve Akyazı köyleri tam 76 gündür ne telefondan ne de internet hizmetinden faydalanabiliyor. Türk Telekom’a ait kabloların çalınması nedeniyle haberleşme ihtiyaçlarını gideremeyen bölge halkı, yaşanan mağduriyete haftalardır son verilmemesi nedeniyle tepkili...

20 gündür ne gelen var ne giden...
20 gün önce Öncü Haber aracılığıyla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan 6 köyün halkı, sorunlarının çözümüne yönelik attıkları adımlardan sonuç alamadıklarını ifade ederek, telefon ve internetten yararlanamamaları yüzünden çektikleri sıkıntıların son bulmasını istemişti.
Bu haberimizden bir gün sonra ilgili mercilerden yapılan açıklamada ise hırsızlık olayının hem kurumu hem de köyleri mağdur ettiği ifade edilerek Kasım ayı sonuna kadar alt yapı çalışmalarının yapılacağı ve kabloların döşeneceği bildirilmişti. Ancak aradan geçen 20 günde köylerde altyapıya yönelik hiçbir çalışma başlatılmadı.

Çalmadıkları kapı kalmadı
2.5 aydır telefon ve internet hizmeti alamayan vatandaşlar, milletvekilinden bakanına kadar ulaşabilecekleri herkese ulaştıklarını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını belirterek, "Artık tek çaremiz kaldı. Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışacağız.' diyerek, duruma tepki gösterdi.

Yine çalmaya kalktılar!
Türk Telekom'un yeraltındaki bakır kablolarının çalınması yüzünden mağduriyet yaşayan köylerden birinde geçtiğimiz günlerde yine hırsızlığa teşebbüs olayı yaşanması ise durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Gürcüçiftlik Köyü'nde dün akşam yeraltındaki kabloları çıkarırken farkedilen ve 4 kişi oldukları iddia edilen şahıslar, yakalanacaklarını anlayınca hızla köyden kaçtı. Durumdan jandarmayı haberdar eden köylüler, artık seslerine kulak verilmesini istiyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
düzceli 4 yıl önce
gecin bu ayakları köyde kablo calınıyor ama köyden bırı cıkıp demıyor ne yapıyorsunuz dıye
4 yıl önce
Türk telekom öle 3 ayda 3 kuruşluk iş yapamaz tahsilata geldiğinde 1 kuruş bırakmazlar mümkün mertebe hiçbir hizmetini kullanmıcaksın
Doğrucu 4 yıl önce
Bir şişe şarap parası için bu kabloları çalanları, o çalınan kabloları çalıntı olduğunu bile bile alanları, bunları yakalamayı başaramayanları, yakalananları 3 gün sonra salanlarıda pas geçmeyin derim.
yok artık 4 yıl önce
76 günde Turk telekomun döşeyemediği kabloyu bir kaç saatte çalmayı başarana ne demeli :)
hyzc 4 yıl önce
Bırakın fiberi Koçyazı mahallesinin 2263 sokağında iki yıl önce müracaat ettik hala alt yapı yok biz normalini bile bulamıyoruz.
haklı 4 yıl önce
arkadaşlar bizimde bu yıl temmuz ve ekim ayında kablolarımız çalındı tam 530 mt. biz de 60 gün bekledik. Allah bu kabloları çalanların bin türlü belasını versin.
Yuri 4 yıl önce
Allah kimseyi Türk Telekom un eline düşürmesin, açması kapaması, kotası, her şeyiyle tam bir rezalet kurum.
akyaz 4 yıl önce
fayiş fiyata internet faturası tekefonun faturası keserler icrata geldimi anca lafta kalır sözler yazık ..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın