banner851

banner614

ROMAN AÇILIMINA İŞKUR DESTEĞİ

İŞKUR Genel Müdürlüğü’nce işsizlikle mücadelede dezavantajlı gruplar kapsamına alınan Roman vatandaşlara Toplum Yararına Çalışma Programları(TÇYP)'ndan yararlanmada öncelik hakkı verildi. Proje kapsamında Düzce’de de yaklaşık 40 Romen vatandaşa İşkur ile işbirliği içinde olan kurumlarda istihdam sağlandı.

banner619
Yerel Haber 25.05.2012, 15:28
284
ROMAN AÇILIMINA İŞKUR DESTEĞİ

İŞKUR bu yıl başında Romanların yoğun olarak yaşadığı 60 ilde Roman vatandaşları sevindirecek çok önemli bir karar aldı ve zaman kaybetmeden uygulamaya koydu. İnsanların iş disiplininden uzaklaşmaması ve geçici de olsa gelir sağlaması için Roman vatandaşları işsizlikle mücadelede engelliler, kadınlar gibi dezavantajlı grup arasına alan İŞKUR, hiçbir roman vatandaşı istihdam konusunda geri çevirmiyor, hatta öncelik veriyor. Düzce’de de yapılan uygulama ile, TÇYP'de diğer işçiler kura ile belirlenirken Roman vatandaşlar öncelikli olarak istihdam ediyor. Ağaçlandırma, fidan üretimi, çevre temizliği, park-bahçe düzenlemelerinde 8 ay boyunca asgari ücretle çalıştırılıyor. Roman vatandaşların sigorta pirimi de İŞKUR tarafından karşılanıyor.

Proje kapsamında Düzce’de yaklaşık 40 roman vatandaş istihdam edilirken, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye, Orman işletmesi ve Çevre orman müdürlüğünün dışında özel idare ile gerçekleştirilecek proje kapsamında 47 kişiye daha istihdam sağlanacak.

HABER:H.İŞCAN

Yorumlar (0)