banner851

banner614

Şahin; Büyük tahribat Var !

Dolu Yağışı Yığılca ilçesinde afete dönüştü. Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, ilçede özellikle ekili arazilerde ciddi boyutlarda hasar oluştuğunu söyledi.

banner619
Yerel Haber 13.07.2009, 13:08
193
Şahin; Büyük tahribat Var !

Dün başlayan ve iki gündür bölgemizi etkisi altına alan şiddetli yağış zaman zaman dolu şeklinde yağdı. Gece Düzce’nin yüksek kesimlerinde etkili olan dolu yağışının Yığılca ilçesinde büyük tahribata neden olduğu bildirildi. Konu ile ilgili mikrofonlarımıza açıklamalarda bulunan Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, ilçede dün saat 16.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık yarım saat devam eden dolu yağışı nedeniyle ekili tarım arazileri ile fındık bahçelerinin büyük hasar gördüğünü ve bugün itibari ile Kaymakamlığın ilçede hasar tespiti yaptırmaya başladığını söyledi.

Dolu yağışı sırasında ilçede bazı araçların hasar gördüğünü , kimilerinin camlarının kırıldığını kimilerinin ise kaporta aksamında hasarlar oluştuğunu belirten Şahin, 50 yıldır böyle bir dolu yağışı görmedim. İlçede ciddi boyutlarda hasar oluştuğunu biliyorum. Çiftçimizin büyük kayıpları var dedi.

banner844
Yorumlar (0)