banner851

banner614

Şahin,"Ramazan'ı festivale çevirmeyin."

Ramazan ayının gelmesinin ardından AK Parti Kaynaşlı İlçe Başkanı Birol Şahin yaptığı açıklamada ramazan ayında manevi değerlerin yükselmesi gerektiğini ifade etti.

banner619
Yerel Haber 20.08.2009, 13:13
188
Şahin,

Şahin, ramazan ayının maneviyatın yükseldiği, kötü alışkanlıkların son bulduğu bir ay olduğunu ve bu ayı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini vurguladı.

Düzce Belediyesi'nin ramazan ayında yapacağı ramazan etkinliklerinin olmaması gerektiğini belirten Şahin, "Ramazan ayı ibadet ayıdır. Bu ayda manevi değerlerimizi yükseltmek yerine eğlenceler yaparsak bu ayın hiçbir anlamı kalmaz. Kadir Gecesi gibi mübarek bir geceyi içinde bulunduran bir ayda Kur'an okumak yerine şarkı söylenecek." şeklinde konuştu. Depremin yıl dönümü münasebetiyle bütün vatandaşların acısını tekrar paylaştığını vurgulayan Şahin, yapılacak olan ramazan gecelerine de atıfta bulunarak, "Manevi çöküş başlayan bir yerde felaket kaçınılmaz olur." ifadelerine yer verdi. Şahin, toplum olarak yaşanan felaketlerden ders alınması gerektiğini ve bu felaketlerin tekrar yaşanmaması için dua edilmesi gerektiğini söyledi. Fındık konusuna da değinen Şahin, "Yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren fındığın ilk defa serbest piyasaya düşmesi iraz sıkıntı doğurabilir." dedi. Bu yıl TMO'nun elindeki fındığı piyasaya sürmeyeceğini belirten Şahin, rekoltenin de düşük olmasıyla birlikte fındık fiyatının 5 TL olabileceğini ifade etti. Şahin, son olarak üreticiye "Fındığınızı pazara ihtiyacınız kadar indirin." uyarısında bulundu.

Yorumlar (0)