banner851

banner614

SAİM TUT YAZDI

Geçtiğimiz günlerde göçmenlere karşı yaptığı ırkçı tutumla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ a tepkiler yağmaya devam ediyor. Son olarak bugün gerçekleştirilen Bolu Belediyesi olağan Genel Meclis toplantısında AK Partili meclis üyelerine çay fırlatmasının ardından tekrar gündemdeki yerini koruyan Özcan’a bir yorumda Saim Tut’ tan geldi.

banner619
Yerel Haber 04.08.2021, 20:51 05.08.2021, 14:26
4615

İşte Saim Tut’ un yorumu ;

Sayın Cumhurbaşkanın afet bölgelerinde halka çay dağıtmasını ilk önce ve sertçe eleştirenlerden biriyim. Ancak Bolu'nun ırkçı ve şovmen Belediye Başkanı Tanju efendinin devletimizin resmi olarak verdiği T.C. Kimlik nosuyla Bolu Belediyesine su abonesi olan yabancı uyruklulara ayrımcılık ve aşağılama saikiyle su fiyatlarını onlar için 10 katına çıkardığı Bolu Belediye Meclisi toplantısında karara itiraz eden AK Partili ve diğer muhalif üyelerin üzerine provakatif niyeti açık bir hiddetle -güya Genel Başkanları Erdoğan'ı ve Cumhur ittifakı destekçilerini istiskal etmek için- çay fırlatması aslında bu tip kafaların -bırakın Suriyeli ya da diğer göçmenleri- esasen kendi milletinden olup farklı düşünenelere karşı dahi hiç bir iyi niyet ve hoşgörü taşımadıklarının en büyük kanıtıdır. 

Biraz daha pohpohlanıp gaza gelseler demekki doğru illeri başta olmak üzere diğer bölgelerden ekmek derdiyle şehirlerine gelen vatandaşlarımızı da engellemek için çeşitli adımlar atacaklar. Bu durumun nelere yol açabileceğini idrak edemeyen faşit zihniyetli kişi; kimsin  sen ve kim verdi sana memleketin tapusunu? Belediye başkanı olman lokal ve evrensel hukuka aykırı böylesi bir karar alma hakkını sana verir mi? Haddini bil haddini Tanju efendi ve bu ülkenin üniter yapısını tahrip etmeye yönelik tehlikeli eylemlerinden bir an önce vaz geç. Avrupanın Türk, yabancı ve İslam düşmanı  Irkçı Pegida yapılanmasından ne farkın var senin birader? Peh, kendisi gibi seçilmiş Bolu Belediye meclisi üyelerinin üzerine çay fırlatarak işlediği suçu perdeleyerek tatmin olmaya çalışan müptezel; büyük insanlık aleminde senin gibi yöneticilere yer yok artık!..

( Değerli dostlar bu ülkede her şey medeni bir şekilde tartışılabilir. Devletin göç politikalarındaki yanlışlıklar ve noksanlıklar, entegrasyon sorunu şu bu. Ama yabancı düşmanlığı ve nefreti, ırkçılık ve faşizm asla bu topraklarda yükselen değer haline gelemez. Ve bu konu küçük bir ilin belediye başkanının şov siyasetine malzeme olamayacak kadar hassas ve büyüktür. )

Yorumlar (36)
gümüş 2 ay önce
TANJU KİŞİSİNİ ŞİDDETLE KINIYORUM.BOLUDA YAŞAYANLARA KÖROĞLU MUAMELESİ YAPIYORMUŞ.ALLAH BOLU HALKINI BU ADAMDAN KORUSUN.
gümüşe cvp. 2 ay önce
köroğlu demek iyi insan demek...Bolu beyi demek diktatör demek..Demekki Köroğlu mazlumun yanında...
aile 2 ay önce
akın akın gelenleri evinde topla çok seviyosunya..işsiz kalan türk genclerin küfrünü alma ailelerinede yardım et..Allah sizi bildiği gibi yapsın..
Fındık atalım 2 ay önce
Nasılsa 3-5 ton fındığı olan ama bilgisi sıfır olanlar siyasetçi oldu Düzce’de. 10 milyondan fazla yabancı var ülkemizde. Avrupadaki çoğu ülkenin nüfusundan fazla .Bunlar din savaşından yada yangından kaçmadı. Ne güzel takılıyorlar burda dert yok tasa yok .
Aa 2 ay önce
Çok seviyorsan evinde Afganlar'ı besle.
düzceli 2 ay önce
çok sevimsizce açıklama...laflar sahibine benzer..
HALK.. 2 ay önce
Asıl türkiyede senin gibilere yer yok.Türkiyeyi bitirme planlarınız tutmayacak..ne bu be bi filistinle bi sudanla yardım anlaşmaları..lütfen bizim aklımızla daha fazla alay etmeyin.yada gidin o ülkelerde yaşayın..
halk 2 ay önce
ya seni tutanmı var.Git onların ülkesinde göster varlığını..Sende istenmedin gittin..bu kadar net..
akpli 2 ay önce
memlekette insanlar açız diye bağırırken Siz AKEPE Hükümeti Somaliye 30 milyon dolar gönderecek..Düşmanını dışarda aramayacaksın..Bittiniz..Al mültecilerini Somaliye yerleş...Ama orda insanları sömüremezsiniz sizi orda keserler..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın