banner851

banner614

ŞAMANDAR GÜVEN TAZELEDİ

Düzce Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Odası’nda başkan değişmedi. Tek liste yapılan olağan kongrede güven tazeleyen mevcut Başkan Vildan Şamandar, küçük esnafın AVM’lere karşı ayakta kalabilmesi için hükümete, “Kapanış saatlerini normale çekin çünkü rekabet edemiyoruz.” çağrısı yaptı.

banner619
Yerel Haber 07.01.2018, 16:05 09.01.2018, 09:23
4050

Düzce Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Olağan Kongresi bugün Düzce’deki bir düğün salonunda gerçekleştirildi.
Esnaf odaları başkanları ile oda üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı kongrede tek liste gidilen seçim sonucunda mevcut Başkan Vildan Şamandar güven tazeledi. Kongre sonrası Öncü Haber’in sorularını yanıtlayan Oda Başkanı Şamandar, hem kongreyi değerlendirdi hem de hükümetten beklentilerini sıraladı.

Hizmete devam
“Biz işimizi seviyoruz.” diyen Şamandar, karşısında muhalefet olmadan güven tazelemesini “Sorumluluklarımızı arttırıyor.” şeklinde yorumladı. Şamandar, şöyle devam etti:

“Üzerimize çok daha yük veriyor. Biz mesleğimizi seviyoruz, üyelerimizi seviyoruz, onlara hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Hizmete devam diyorum.”

Sivil toplum örgütleriyiz
Yaptırım gücü olmadan dertlerini kamuoyuna anlatmaya çalışan bir sivil toplum örgütü olduklarını ifade eden Şamandar, şunları kaydetti:

“Bizim maalesef yaptırım gücümüz yok sadece kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili de projelerimizi kongremizde bahsetmeye çalıştık, faaliyetlerimizi anlatmaya çalıştık. Bizler yaptırım gücü olmayan fakat kamuoyuna derdimizi anlatmaya çalışan sivil toplum örgütleriyiz.”

Düğünümüz, bayramımız yok
Düzce Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Vildan Şamandar, ayrıca büyük marketler ve alışveriş merkezleri karşısında ayakta durmaya çalışan bakkal esnafının korunması gerektiğini söyledi. Şamandar; “Gecemiz, gündüzümüz, düğünümüz, bayramımız yok. Biz şunu istiyoruz; AVM’lerin kapanış saatlerinin daha normal hala çekilerek rekabet gücümüzün daha normalleşmesini istiyoruz çünkü rekabet edemiyoruz.” dedi.

Haber: H. GÜRSOY

Yorumlar (22)
Bu nasıl bir istekdir yah 4 yıl önce
Bu nasıl bir istektir yahu avmler erken kapansa sizden mi alışveriş yapacağız . Bu düşünce yanlıştır. SERBEST Piyasadır isteyen istediği yerden alır. ZOrla millete nerden alışveriş yapacağını dayatamazsınız.
esnafı zaten zengin 4 yıl önce
ne saati Düzceli Zengin fahiş fiyata mal satıyor.Sakaryada 3000 tl olan koltuk takımları Düzcede 7000 tl.Kıyafetler ayakkabılar ona keza..Düzceli esnafın eyvAllahı yok.Olursa böyle olur.
esnaf 22 4 yıl önce
yasakla bir yere varılmaz...vatandaş hizmet bekler..uygun fiyat çeşit bekler...nasılki
bim/a-101 tarzı marketler mahalle aralarına kadar şube açabiliyorlar bakkal ve büfe tarzı küçük işletmeler birleşip yerel markalar oluşturmalı...örnek düzpaş gibi..,
başkan ve dernekler bunu başarırsa önemli bir iş yapmış olurlar...
Sefa 4 yıl önce
Herkez hakattiği gibi yönetilir düzce esnafına aidat almaktan başka eylemi olmayan bir oda ve 40 yıldır hanedanlık yöntemiyle yönetilen esnaf demekki halinden memnun
riv riv riv 4 yıl önce
sayın şamandar bu kelimeleri babanızda söylüyordu ama hala aynı nakarat lütfen artık icraat gösterin ilk eylem neden düzceden başlamasın mesela esnafta yanınızda olur
hakan 4 yıl önce
düzce işte bu nedenle gelişemiyor. basit bir analiz.
bu hanfendinin babası da aynı odanın başında idi. şimdi de kızı saltanatı sürdürüyor.
alması gereken dersi alsın düzce...
Can . D 4 yıl önce
iSDEYEN DILEDIGI YERDEN ALIS VERIS YAPAR BU BASKI NEDEN HE AVM LER ERKEN KAPANSIN SONRADA KAZIK FIYAT BASLASIN AYAGINIZI DEK ALIN FAHIS FIYAT YAZMAYIN ETIKETLERE ALLAHDAN AVM VAR YOKSA DESENE YANDIK
Can . D 4 yıl önce
AVM LERIN COGALMASI LAZIM DÜZCEMIZDE REKABET NEKADR OLURSA FIYATLAR DÜSER ISDEYEN ISDEDIGI YERDEN ALIS VERIS YAPAR NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ HE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın