banner851

banner614

ŞEFKAT KOLLARI UZANDI

banner619

Yığılca Saklıcennet Doğa ve Turizm Festivali’nde hayvanseverlik örneği… Vatandaşlar tarafından bulunan yaralı karaca için seferber olunması “insanlık ölmedi” dedirtti.

banner846
Yerel Haber 15.06.2014, 13:19
218
ŞEFKAT KOLLARI UZANDI
banner844

 

Yığılca Saklıcennet Doğa ve Turizm Festivali büyük bir hayvanseverlik örneğine sahne oldu. Festivalin sona ermesine doğru vatandaşlar yolda yaralı bir karaca yavrusu buldular. Köpeklerin saldırısı sonucu yaralandığı öğrenilen karacaya vatandaşlar yardıma koştu. Vatandaşlar kucakladıkları karacayı bir battaniye ile sarıp arabanın içerisinde sakinleştirmeye çalıştılar. Hem köpeklerin saldırısı hem de insanların yoğun ilgisinden korkan karaca için bölgeye veteriner çağrıldı.

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan’ın özel ilgi gösterdiği yaralı karaca İlçe Jandarma ekiplerine teslim edildi. Jandarma ekipleri yaralı karacayı Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim etti. Karacanın tetkiklerinin ve tedavisinin yapılmasının ardından tekrar doğaya bırakılacağı belirtildi.


Yaralı karacanın vatandaşından protokolüne, jandarmasından basınına kadar herkes tarafından kurtarılmaya çalışılması “insanlık ölmedi” dedirtti.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
24°
parçalı az bulutlu