banner851

banner614

ŞEHİT CENAZESİNDE YÜREK BURKAN DETAY

banner619

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü kurtarılamayarak şehit düşen Gazi Jandarma Er Erdem Ay, geride anne ve babanın yanı sıra acılı bir eş ve 2 çocuk bıraktı. 4 yaşındaki kızı İkbal’in küçücük elleri ile babasının naşının üzerinde Türk Bayrağı’nı sermesi görenleri gözyaşlarına boğdu.

banner846
Yerel Haber 28.06.2018, 12:37 28.06.2018, 16:51
3897
banner844

Giresun İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli iken 26 Nisan 2010 tarihinde Giresun Dereli Kanlıhan Köprüsü’nde bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu gazi olan geçtiğimiz 10 Şubat tarihinde rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada kurtarılamayarak şehit olan Gazi Jandarma Er Erdem Ay bugün son yolcuğuna uğurlandı.

Şehit Ay’ın cenazesi için bugün Düzce’nin Gölyaka ilçesinde cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze merasiminde şehidimizin annesi ayakta durmakta güçlük çekerken acılı eşi de yanından bir an olsun ayrılmadı.Şehidimizin tabutunun başında ise yürekleri burkan bir detay yaşandı. Babalarının naşının 4 yaşındaki İkbal ve 2 yaşındaki İkra ne olduğundan habersiz bir şekilde olanları anlamaya çalıştı.

4 yaşındaki İkbal ise küçücük elleri ile Türk Bayrağı’nı babasının naşının üzerine serdi. Dikkat çeken detayı görenler gözyaşlarına boğuldu.Şehidimiz kılınan cenaze namazının ardından tekbirlerle omuzlara alındı.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (2)
Şinasi ay 3 yıl önce
Çok değerli bi abiydi işini yaptik Allah razi olsun ondan yemeğimizi suyumuzu cayimizi hic eksik etmezlerdi aileside cok iyi ve değerli insanlardi. ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANİ CENNET OLSUN...
Bilal Sarı 3 yıl önce
Al bayrağımızdaki bir yıldızsın Erdem... Senden ayrılırken çok hüzünlü, Peygamber Efendimizin yanına uğurlamaktan da o kadar guruluyuz. Allah mekanını Cennet eylesin,
23°
açık