banner851

banner614

Sen misin Sigara içen! Zabıtanın cezası infaz ediliyor.

19 Mayıs törenlerinde, 18 Temmuz stadında sigara içtiği için spor yapma ve fidan dikme cezası verilen zabıta memuru koşmaya başladı.

banner619
Yerel Haber 22.05.2008, 13:51
211
Sen misin Sigara içen! Zabıtanın cezası infaz ediliyor.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda yürürlüğe giren ve kapalı alanlar ile kamuya ait yerlerde sigara içme yasağı getiren kanun, beraberinde cezaları da getirdi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde, 18 Temmuz stadında sigara içtiği için spor yapma ve fidan dikme cezası verilen  zabıta memuru koşmaya başladı.

Düzce Belediyesi Zabıta Amiri İlyas Danış, spor ve ağaç dikme cezasının yanı sıra 62 YTL cezanın da uygulandığını söyledi.

Sabahın erken saatlerinde cezasını çekmek için 18 Temmuz stadına gelen Hakan Dinçer, amiri ve memur arkadaşları tarafından desteklenerek, bir saat boyunca koştu.

Kanunun yürürlüğe girdiği ilk gün olan 19 Mayıs günü, 18 Temmuz şehir stadında yasak olmasına karşın sigara içen zabıta memuru objektiflere yakalanmış, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de , olayın ulusal basına aksetmesinin ardından zabıta memuruna, günde bir saat statta koşu ve 10 fidan dikme cezası vermişti.

 

Yorumlar (0)