banner851

banner955

SES 18 YAŞINDA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası 18. yaşını kutluyor. Sendikanın 18. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan açıklamada sorunlar sıralandı, AK Parti hükümeti eleştirildi.

Yerel Haber 01.08.2014, 19:05
222
SES 18 YAŞINDA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) nın 18. kuruluş yıldönümü dolayısıyla SES-Eğitim-Sen Binasında basın açıklaması yapıldı.

SES Düzce İl Temsilcisi Cemal Yılmaz, AK Parti Hükümetinin uyguladığı politikalar eleştirildi ve sıkıntılar sıralandı.


Yılmaz, “Bugün sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin ve halkımızın SES’ imize daha çok ihtiyacı var. sağlık ve sosyal hizmetler paranın egemenliğine tabi kılınmış, sağlık çalışanları ise kölece çalışmaya mahkum edilmiştir. İş, ücret ve işyeri güvencesi ile eşit, nitelikli, ulaşılabilir ve anadilde sağlık hizmeti için mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinden aldığımız güçle; Ülkemizde yaşanan antidemokratik uygulamalara, hak gasplarına, insan hakları ihlallerine, çalışma koşullarımızın kötüleştirilmesine, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin köleleştirilmesine ve halkın sağlık hakkına ulaşımındaki engellere karşı mücadeleden bir adım bile geri atmadan yürümeye de devam ediyoruz.”dedi.

 

 

Haber;S.Kaşkır

 


banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız