banner851

banner955

SES AİLESİNİN SESİ DUYULDU

Akçakoca’da yaşayan Ses ailesinin, 2 yıl önce beyinde damar yumağı hastalığına yakalanan 17 yaşındaki kızlarının ameliyat olması için yaptığı yardım çağrısı karşılık buldu. Haberimizin ardından Ses ailesinin sesine kulak veren Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı gerekenin yapılması için ilgili kurumlara talimat verdi. Hayırsever vatandaşlar da aileye ulaşarak yardımda bulunmaya başladı. Kızılay Genel Merkezi’nden edinilen bilgilere göre ise Düzce Kızılay Şubesi koordinesinde genç kızın ameliyat masrafının tamamlanmasına destek olunacak.

Yerel Haber 24.12.2018, 15:57 24.12.2018, 17:16
1650
banner1032

2 yıl önce beyinde damar yumağı hastalığına yakalanan 17 yaşındaki Gamze Ses’in ailesi, ameliyat masraflarını karşılayamadıklarını belirterek, kızları için yardım talebinde bulunmuştu. ‘Çaresiz anne-babanın yardım çığlığı’ başlığı ile gündeme getirdiğimiz haberin ardından hem yardımsever vatandaşlar hem de Düzce Valiliği harekete geçti.

El ve ayaklarındaki his kaybı nedeniyle evden dışarıya çıkamayan Gamze'nin ailesi tarafından
yapılan çağrıya duyarsız kalmayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, ilgili kurumlara talimat verdi.  
Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:  
"Çaresiz Anne Babanın Yardım Çığlığı" başlıklı haber valiliğimizce incelenerek, İlimiz Valisi Sayın Dr. Zülkif Dağlı tarafından ilgili kurumlar talimatlandırılmıştır. Söz konusu aile Akçakoca İlçemizde ikamet etmektedir. Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, 24 Aralık Pazartesi günü (dün) aile ile yüz yüze görüşerek, gerek kaymakamlığımız gerekse diğer kurumlarımızca gereği yapılacaktır.”

Kızılay da destek verecek

Öte yandan Akçakoca’da yaşayan aileye yardımcı olmak isteyen çok sayıda hayırsever de haber merkezimizi arayarak telefon numaralarını alıp aileyle irtibata geçti. Ayrıca bir güzel haber de Kızılay’dan geldi. Kızlarının tekrar sağlığına kavuşması için destek bekleyen Ses çiftine Düzce’de toplanacak bağışlara katkı sağlayacak olan Kızılay Genel Merkezi, ameliyat masrafında eksik kalan kısmı tamamlama sözü verdi. Bu doğrultuda Düzce Kızılay Şubesi koordinesinde Ses ailesine yardım eli uzatılacak.

HABER: C. ÜSTÜNER
 

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (6)
Yıkık kentli 4 yıl önce
Yardım ettiğimiz insanların yüzlerini neden bu şekilde reklam ediyorsunuz.sokağa çıktıklarında eş dost akrabaları ile karşılaştığında mahcup olacaklarını düşünemiyormuyuz.yardım eli uzatıldığında ihtiyaçlı mutlu olur ancak bir elin verdiğini öbür elimiz görmemeli.lütfen nerede ne şekilde olursa olsun ecdadımız neler yapmış yardımlarımızı kırmadan dökmeden ALLAH rızası için yapmalıyız.
Fikret 4 yıl önce
Teşekkürler Valimize ve kızılayımıza Devlet babalığını yapıyor
arada kalmak 4 yıl önce
ALLAH KİMSEYE EVLAT ACISI GÖSTERMESİN.VALLA İMKANIM OLSA ELİMDEN GELENİ EN BÜYÜĞÜNÜ YAPARDIM.
VATANDAS 4 yıl önce
Sayın valim Azizye mah.son duraktan karşıya geçince küçük market yanında Türkmen kardeşlerimiz var çocuğuna çöpten yemek yedırıyor aman diliyor ne olur Allah aşkına duy sesını bu feryadın
DÜZCELİ 4 yıl önce
DÜZCE KIZILAY ŞUBE BAŞKANI DEĞİŞTİĞİNDEN BERİ MAŞALLAH SUBHAN ALLAH KIZILAY HİZMETLERE BAŞLADI ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN
Birbilen 2 4 yıl önce
allah razı olsun
14
kapalı