banner851

banner614

SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

Bir süredir böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören Karadeniz müziğinin güçlü sesi Cimilli İbo adıyla bilinen İbrahim Özer'den üzen haber geldi. 49 yaşındaki ünlü sanatçı, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

banner619
Yerel Haber 16.08.2021, 10:24
5210
SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

Rizeli ünlü sanatçı Cimilli İbo'dan (İbrahim Özer'den) kötü haber geldi. Cimilli İbo, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cimilli İbo'nun vefatı ailesini ve sevenlerini yasa boğdu. İbrahim Özer'in cenaze detayları da belli oldu.

CENAZESİ YARIN RİZE'DE DEFNEDİLECEK

49 yaşında hayatını kaybeden sevilen sanatçı Cimilli İbo'nun cenazesi yarın Rize İkizdere Cimil'de defnedilecek.

Cimilli İbo, geçtiğimiz yıl koronavirüse yakalanmış ve günlerce yoğun bakımda kalmıştı. Daha sonra ünlü sanatçı, böbrek yetmezliği ve kandaki aşırı enfeksiyondan dolayı yeniden yoğun bakımda tedavi görmüştü.

CİMİLLİ İBO (İBRAHİM ÖZER) KİMDİR?

Cimili İbo 12 Mayıs 1972 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Cimilli İbo aslen Rize'li bir sanatçıdır.

Cimilli İbo çocukluğundan beri türkü söylemeyi ve kemençe çalmayı sevdiği için devamlı evden kaçarak İstanbul ve İzmir'deki akrabalarının yanına gitti. Bu nedenle lisede okulu bıraktı.

Cimilli İbo, renkli kişiliği ile beğenileri topladı. İbo, "İnadım İnat" adlı dizinin oyuncu kadrosunda rol aldı.

Şu zamana kadar Sibelim, Cayır Cayır Yanayi, Kakara Kikiri,Şakacı, Oyna, Cimilli İbo ve Fıkralar, Konser Coşkusu, Hasretim Hepinize, Benida/ Esma Hala, Sevdalı, Cimil'linin Düzüne/ Ağla Yüreğim Ağla, Kemençe, Yalan Dünya Boş ve Sallama Çayı gibi albüm ve çalışmalara imzasını attı.

banner844
Yorumlar (2)
SEVİLEN SANATÇIYDI 2 ay önce
ALLAH RAHMET EYLESİN ALLAH AİLESİNE SABIR VERSİN
10 2 ay önce
ALLAH RAHMET EYLESIN