banner851

banner614

SEZONU HAKKIYLA GEÇİRECEĞİZ

Turizmdeki durgunluğun Akçakoca’ya yansıması beklenmiyor. Düzce’nin denize açılan penceresi olan Akçakoca’da, belediye başkanı Cüneyt Yemenici Düzce’nin yaptığı tanıtımların meyvelerini bu sezon alacaklarını söyleyerek “Sezonu hakkıyla geçireceğiz” dedi. Kaliteli turist istediklerini bir kez daha yineleyen Yemenici, ‘Nahoş Görüntüleri Görmek İstemiyoruz’ diyerek polis ve zabıtanın gerekli önlemleri aldığını belirtti.

banner619
Yerel Haber 26.06.2016, 13:00
1455
SEZONU HAKKIYLA GEÇİRECEĞİZ

 Turizm sektörü, tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiriyor. Son zamanlarda artan terör olayları, turist sayısının azalması, ekonomideki durgunluk ve güvenlik tehdidi sebebiyle zor bir sezon geçiren sektör, 24 Kasım 2015 tarihinde Rusya uçağının düşürülmesinden sonra krize girdi. Yılda 4 milyondan fazla turistin geldiği Rusya pazarının kapanması, sektördeki krizi iyice derinleştirdi.  Düzce’de de yaz turizmi denilince ilk akla gelen adres olan Akçakoca bu sezondan umutlu. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti ve çağrıda bulundu:

“Tatillerini Akçakoca’da geçirsinler”

Yemenici, “Şuanda bayramla birlikte ciddi bir yoğunluk olacağını tahmin ediyoruz.  Belediye olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Özellikle plaj güvenliği konusunda biliyorsunuz cankurtaran ve jet skilerle önemli bir hizmet sunmaya başladık.  Cankurtaran ve jet ski sayısını ikişer kat arttırdık. İnşallah bundan sonra plajlarımız çok daha güvenli olacak. Tabi tüm turizm işletmelerimizde ramazanla beraber bir sakinlik var ama hazırlıklarını tamamladılar inşallah hızlı bir başlangıç yapacağız. Ben hem Türkiye’ye hem de Düzceli hemşerilerimize sesleniyorum. Tatillerini Akçakoca’da geçirsinler. Hiçbir sıkıntı yaşamadan tatillerini geçireceklerdir Akçakoca’da.” diye konuştu.

“Sezonu hakkıyla geçireceğiz”

Yemenici, Turizmin kalbi olan Ege ve Akdeniz’deki durgunluğun Akçakoca’ya yansımayacağını savundu.

Yemenici, “Düzce ciddi bir tanıtım atağı yapıyor. Düzce gerçekten yaşanması gereken bir cennet. Denizi, kumu, doğası, raftingi, yayları ve tarihiyle bir bütün olarak ele aldığımızda gezilmesi, görülmesi gereken bir yer. İstanbul ve Ankara gibi iki metropolün arasındayız.  Bir buçuk, 2 kilometrelik bir mesafede 20-25 milyonluk bir nüfus var etrafımızda. Yaptığımız tanıtım günleri ve tanıtım çalışmalarıyla ciddi bir ivme kazanacağını düşünüyorum. Sezonu hakkıyla geçireceğimizi tahmin ediyorum. “ifadelerini kullandı.

‘Nahoş Görüntüleri Görmek İstemiyoruz’

Akçakoca’da kaliteli turist istediklerini söyleyen Yemenici, bu konuda yaptığı ‘donla denize girenleri istemiyoruz’ söylemini bir kez daha yineledi.

Yemenici, “Biz kaliteli turist istiyoruz. Kaliteli turistin gereği benim söylediğim sözün altında. Bir ironiydi o aslında. Plajlarda uygunsuz görüntülere izin vermeyeceğiz. Ailelerin girdiği bir ortamda o tür nahoş görüntüleri hiçbirimiz görmek istemiyoruz.  Zabıtamız ve emniyet görevlilerimiz bununla ilgili gerekli hazırlıkları da yaptılar. Buradan bir kez daha söylüyoruz: ‘donla denize girecek biri Akçakoca’ya ve Düzce’ye gelmesin.’ dedi.

HABER;S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (4)
Ndm 5 yıl önce
Akçakoca son 2 yıldır berbat halde. Rantçılar inşaat yapacak diye yaz sezonu boyunca ortalık tozdan, kirlilikten geçilmiyor. Bir de bunlara denizi görmemizi engelleyen ucube yapılar eklendi. Flamingo' dan, Başar caddesinden (Kaldırım yapımından kaynaklı, ne bitmez kaldırımsa) inen kirli atıklar olduğu gibi çuhallı plajına ve sahil yoluna...Sonra da turist gelecek, çok beklersiniz...Önce çevreye saygı, turiste saygı, insana saygı...
kural ayağı 5 yıl önce
Hee donla girilemez,incecik acık saçık heryeri belli olan bikinilerle girilebilir yani öylemi,Para için yabancı turiste yalakalık için edep hayayı yerlere serin bakalım.Ben gelecem mübarek Ramazan ayından sonra Donla girecem hadi çıkarın bakalım gücünüz yetiyorsa...
zabıtaya mahçup olmayın a 5 yıl önce
bikini veya mayo serbestmi bak kafam karıştı simdi ney yasak ney serbest.dondan kasıt bikinimi?aslında ilçe girişinde denize girilebilecek kıyafetler ve kaliteli turist nasıl olunur rehberi dağıtılsında insanlar yanlış giyinip zabıta özel timlerine muhçup olmasın........
komuta uymayan cıs olur h 5 yıl önce
hımm dinleyin başkanı neyle denize girin talimatı veriyorsa onla girin bakim.talimatına aykırı donla girmeyin sakın haaaa.kaliteli olsun vakko ayyıldız vs alın kardeşim.ne haddinize fakir usulü donla ve şpor şortla denize girmek .gitsin donlular derede çimsin demi başkanım benim,kaliteli don giyenlerde denizde çimsin:)))))) hellal size bravo