banner851

banner614

ŞİMDİ DE ALAPLI YOLUNDA TOPRAK KAYDI

banner619

Batı Karadeniz Bölgesi’nde peş peşe meydana gelen heyelanlar endişe uyandırmaya başladı. Akçakoca’dan sonra bu kez Alaplı yolunda tonlarca kilodaki taş ve toprak yola kaydı.

banner846
Yerel Haber 12.04.2021, 11:42 12.04.2021, 13:12
2197
banner844

D-655 karayolu Çiçekpınar mevkiinde 2 hafta önce meydana gelen heyelan sonrası yol onarım çalışmaları devam ederken, bir toprak kayması haberi de Alaplı’dan geldi.

Bu sabah saatlerinde Alaplı Akçakoca yolu tüneller mevkiinde yağmurla birlikle ağırlaşan toprak yola kaydı. Şans eseri yoldan araç geçmemesi olası bir faciayı önlerken, trafik ekipleri, toprak kayması yaşanan yolu ulaşıma kapattı.

Trafiğe kapanan yol nedeniyle ulaşım kontrollü şekilde diğer şeritten verilirken, trafiğin felç olduğu bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan Batı Karadeniz Bölgesi’nde son günlerde art arda yaşanan heyelanlar yollardaki güvenlik önlemlerini sorgulamaya açtı. Aşırı yağış alan bir bölgede kuvvetli yağmurlar sonrası karayollarında ya göçük ya da toprak kayması meydana gelmesi gözleri sorumlu kurum olan Karayolları Genel Müdürlüğü’ne çevirdi.

İki olayda da can kaybı ya da yaralanma yaşanmaması tek teselli olurken, gerekli kuvvetlendirme çalışmaları yapılmadığı takdirde benzer vakaların yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar (5)
Cengiz E 4 ay önce
Böyle yollar da yoğun yağış nedeniyle heyelan tehlikeleri olabilir. Ama KK nın bunları öngörmesi lazım.
Düzceli 4 ay önce
Beştepedekine ses çıkartmazsanız bunlar daha çooook oturur oturdukları yerde. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil arkadaşlar bu kadar ucuz değil.
düzceli 4 ay önce
sayın başkanı rahatsız etmeyın su akar gider
Servet 4 ay önce
Şehir merkezinde Yağmur yağınca su basan yerler var. Belediye ne iş yapar diye başlık atsanıza bide
duzcelı 4 ay önce
haber yapıyosunuz barı sacma sapan yorum yapmayın ne yapacaktı karayolları dagımı tutacaklar kaymasın dıye ..dunyanın en ılerı ulkelerınde bıle olan seyler gayet normal