banner851

banner614

SİNEKLİ ŞENLİĞİ’NE DAVET

15'nci Sinekli Yaylası Kültür Turizm Şenliği bu yıl 10-11 Ağustos tarihinde yapılacak. 2 gün sürecek olan şenlikte Yerel sanatçı konserleri, folklor gösterileri, sosyal ve kültürel etkinliklerin yer alacak.

banner619
Yerel Haber 09.08.2013, 17:02
204
SİNEKLİ ŞENLİĞİ’NE DAVET

 Yörenin tanınmasını sağlamak ve doğa turizmine katkıda bulunmak amacıyla Beyköy Belediyesi ve SAÇAK-DER tarafından düzenlenecek olan 15'nci Sinekli Yaylası Kültür Turizm Şenliği bu yıl da dolu dolu geçecek.

 

Yerel sanatçı konserleri, folklor gösterileri, sosyal ve kültürel etkinliklerin yer alacağı şenlikte yöre halkının kültür, sanat ve yerel yaşam tarzı tanıtılacak.

 

10-11 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan şenliğe yöresel sanatçılar Meryem Akyüz, Yasin Kılıç, Hayri Yaşar Karagülle, Emine Genç ve Ahmet Kuvetli sahne alacak. Şenliğin ilk günü konaklamaya ayrılırken ikinci gününde vatandaşlar horon oynayarak piknik yapabilecek. Saat 11.00'da başlayan şenlik saat 19.00'a kadar devam edecek.

 

Düzce’ye 33 km. Mesafede olan ve Beyköy, Uğur Köyü, Samandere Köyü ve Samandere Şelalesi güzergahından ulaşılan Sİnekli yaylasınuın yollarının yapıldığını hatırlatan SaçaDer Başkanı Keramettin Gümüş, destek veren herkese teşekkürlerini iletirken herkesi şenliğe davet etti.

Haber; S. KAŞKIR

Yorumlar (0)