banner851

banner614

SİYASİLER DE DESTEK VERDİ

Geçmişi 1992 yılına dayanan Düzce Abhaz Kültür Derneği, dernek çatısı altında kurulması için çaba gösterdiği Kültür Merkezi için bir dayanışma gecesi daha düzenledi. Düzenlenen etkinliğe CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ve İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu da katıldı.

banner619
Yerel Haber 21.01.2018, 11:02 21.01.2018, 14:32
1098

Abhaz kültürü ve değerlerinin yaşatılması için 1992 yılında kurulan Düzce Abhaz Kültür Derneği’nin, sosyal ve kültürel etkinliklerini daha geniş bir alanda yapılabilmesi için geçtiğimiz yıl satın alınan Kazukoğlu Mahallesi’ndeki arsa üzerinde kurulacak Kültür Merkezi için dayanışma gecesi düzenlendi. Daha önce düzenlenen dayanışma geceleri ile arsa için gereken parayı tamamlayan Abhaz Derneği, şimdi de Kültür Merkezi binasını Düzce’ye kazandırmak için gece tertip etti. Düzenlenen geceye Abhaz Dernekleri Genel Başkanı Atanur Ersoy ve dernek üyelerinin yanı sıra CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 


Etkinlikte bir konuşma yapan Abhaz Dernekleri Genel Başkanı Atanur Ersoy, şunları kaydetti:

“Kültürümüzün gelişmesi, dilimizin yok olmaması için bu gecelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu gecelerin, bu tip etkinliklerin artarak, geliştirilerek devam etmesini, hem toplumumuza hem de milletimize faydalı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden de bütün gücümüzle büyün variyetimizle, bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu gece de buraya gelen bu sorumluluğu hissederek bu geceye katkı veren tüm büyüklerime arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda yeni almış olduğu arazide yapacağı Kültür Merkezi’nde bu tür etkinlilerimizi devam ettireceğimizi düşünüyorum. Bunun için tüm milletimizi bu işe gönül verenleri katkı vermeye davet ediyorum. Biz de elimizden geldiğince bu işe katkı vermeye çalışıyoruz. İnşallah da bu Kültür Merkezi’ni yapmayı başaracağımızı düşünüyorum. Bunun için çalışan, bunun için gecesini gündüzünü katmadan şehir şehir dolaşan değerli büyüğüm değerli kardeşim değeli dernek başkanım ilhan kıymete teşekkür ediyorum.”
 


Konuşmaların ardından Abhaz Dans Ekibi’nin büyük beğeni toplayan gösterisi dakikalarca alkışlandı. Düzenlenen etkinlik, müzik eşliğinde yemek ile devam etti.

Haber: H. GÜRSOY

Yorumlar (9)
Memur 4 yıl önce
Ak Parti yönetiminden tek bir temsilci bile olmaması manidar. Bu durum Reise duyurulacaktır emin olun. Çok başları ağrıyacak il temsilcilerinin.
Mehmet 4 yıl önce
Hayırdır ? Düzce Ak Parti neden temsilci göndermemiş ? Abazalara tavırmı var ?
koray 4 yıl önce
malesef gerçeyi yok vAllahi ben abhazım bende 3 tane var ellerinden öper sülalemde 1 büyük dededen 130 kişi oldu çok çocuk yapmak marifet değil önemli olan mevcut çocuklarımızı saygılı devletine faydalı ve eğitimli olanı makbüldür saygılar
murat 4 yıl önce
ben bir çerkes kökenli olarak önerim genç yaßta evlenirsin ve her aile enaz 4 çocuk yapsın..hadi durmak yok..ćoğalmak zorundayız..
Semih 4 yıl önce
Ak Parti temsilci göndermeliydi. Düzce il başkanlığı bütün etnik topluluklara ulaşmak zorundadır. Büyük eksiklik olmuş.
düzceli 4 yıl önce
Biz etnik bir topluluk değil, bu ülkenin öz evlatlarıyız. Dedelerimizin Çanakkale'de yan yana yattığını unutmayın. Ne mutlu Türküm diyene!
Eray 4 yıl önce
Ak parti neden temsilci göndermez.seçimde gelirsiniz kapıya
maalesef geleceği yok 4 yıl önce
abhaz ve çerkesleri seven biri olarak bu proje ileride atıl kalabilir.40 yaşında evlen,tek çocuk yap.50 yıla kalmaz kafkas kökenli kalmayacak.proje de atıl kalacak.biraz çoğalın be kardeşim.ileride sadece isminiz kalacak böyle giderse.
düzceli 4 yıl önce
Yorumunuzu samimi ve gerçekçi buluyorum.Maalesef böyle bir sorunumuz var ancak bunun düzeltilmesi yolunda söylenen sözler veya yapılan eylemler ya çok sınırlı ya da hiç yok. En kötüsü de bu sorunun yok kabul edilmesi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın