banner851

banner614

Şoförün dikkati faciayı önledi

Kocaeli’den dolum yaptıktan sonra Kaynaşlı'da mola veren LPG yüklü tanker, sürücüsünün gaz kaçağını fark etmesi üzerine, bir faciaya neden olmadan boş bir alana çekildi.

banner619
Yerel Haber 05.08.2009, 17:54
194
Şoförün dikkati faciayı önledi

Kaynaşlı'da mola veren LPG yüklü tanker, sürücüsünün gaz kaçağını fark etmesi üzerine, bir faciaya neden olmadan boş bir alana nakledildi.

Kocaeli’den dolum yaparak Ankara ya hareket eden Muammer Artuç (55) idaresindeki 06YG789 plakalı tanker, Saat:18:00 da Kaynaşlı'da mola verdiği sırada, sürücüsünün gaz kaçırdığını fark ederek, Kaynaşlı Belediyesi İtfaiye ekiplerine bildirmesi üzerine gerekli ön tedbirler alınarak, bir faciaya neden olmaması için boş bir alana nakledildi. Sürücüsünün teknik servise bildirdiği tankerin gazı önce başka bir tankere nakledilmek istenildi; ancak bunu başaramayan ekipler ardından, LPG yüklü tankeri saat:22:00 sıralarında tekrar servise (Kocaeli) geriye çevirdiler. Tankerin gaz sızıntısının en aza indirgeyen ekipler güvenli bir şekilde naklini sağlarken, olası büyük bir facia şoförün dikkati sonucu ucuz atlatıldı

banner844
Yorumlar (0)