banner851

banner614

SOLUĞU YİNE ANKARA’DA ALDI

Düzce’nin en çok ‘proje’ müjdesi veren belediye başkanı olan ve sık sık Ankara yollarını aşındıran Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit bir kez daha soluğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yanında aldı. Yine projelerin konuşulduğu bir görüşme yaptığını bildiren Başkan Yiğit, açıklamasında 7 yıldır tamamlanamayan Düzce-Yığılca yolu yatırımını ise es geçti. Ayrıca geçtiğimiz yıl kendi projesi olarak açıkladığı ve merak uyandıran “Melendere Turizm Havzası” projesinin akıbeti de bilinmiyor.

banner619
Yerel Haber 04.07.2018, 11:45 04.07.2018, 16:30
2020

Düzce ve çevresinde en aktif çalışan belediye başkanı”
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, bir dizi ziyaret ve çalışmalarda bulunmak üzere Ankara'ya gitti. Ziyaretlerine ilişkin yazılı bir bilgilendirme yapan Başkan Yiğit, basın açıklamasında, “Gerçekleştirdiği çalışma ve projelerle Düzce ve çevresinde en aktif çalışan belediye başkanlarının başında geldiği” notunu düşürdü.

Bakan Özlü ile bir araya geldi
Bir kez daha Ankara yolunu tutup Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'yle bir araya gelen Başkan Yiğit, hangi konuların görüşüldüğü ve hayata geçirmeyi vaat ettiği yatırımların son durumunu ise paylaşmadı.

Yığılca yolu hala tamamlanmadı
Yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazalar nedeniyle Yığılcalılar’ın tamamlanmasını dört gözle beklediği Düzce-Yığılca yolunun 7 yıldır bitirilmemesi bölgede sıkıntı doğururken, Başkan Yiğit bu yolla ilgili bilgi vermedi. Bir durup bir başlayan ve sık sık proje revizyonuna giren yolun ne zaman bitirileceği hala bilinmiyor.

“Melendere Turizm Havzası”nın akıbeti bilinmiyor
Diğer taraftan Düzce’nin en çok proje müjdesi veren başkanı olan Yiğit’in “Melendere Turizm Havzası” projesinin son durumu da bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl 36 milyona mal olacak kendisine ait projenin ödenek sorununun kalmadığını ve yapımını tamamen DSİ’nin üstlendiğini açıklayan Yiğit, aradan geçen yaklaşık 1.5 yıllık süreçte başlayan bir çalışma olup olmadığı konusunda bilgilendirme yapmadı.

“Proje ve çalışmalarımız konusunda kendisiyle istişarede bulunduk”
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in Ankara ziyaretine ilişkin yaptığı değerlendirme ise şöyle: "24 Haziran seçimlerini henüz bitirmişken, biz sıcağı sıcağına Ankara'ya bir dizi görüşmeler yapmak için bugünkü ziyaret programımızı yaptık. Gerek belediyemizin proje ve çalışmaları hakkında görüşmeler, gerekse seçim sürecinde ilçemizde yürüttüğümüz çalışmalar konusunda görüşmelerimiz oldu. Bu bağlamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü Bey'i de ziyaret ettik. Sayın Bakanımız her zaman olduğu gibi mütevazi ve misafirperver bir şekilde bizleri ağırladı. Proje ve çalışmalarımız konusunda kendisiyle istişarede bulunduk. Bunun yanında seçim sürecini de değerlendirme fırsatımız oldu. Yürüttüğümüz çalışmaları anlattık. İlçe olarak il bazında gerçekleştirdiğimiz bu başarıda kendisinin de payı olduğunu ve kendilerinin de bundan gurur duymaları gerektiğini Sayın Bakanımıza ilettim. Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü'ye göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. İlçemiz adına da gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin hayırlı olmasını diliyorum."   


Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (19)
Düzceli.. 3 yıl önce
Balık hafızalılar hatırlamaz ya 2008 de orman bakanına Hasanlar barajında Destinasyon " nihai hedef miş " pikniği yapmışlardı..Hasanları Turizme kazandırmak için..Bakan Düşüneceğim demişti...Hala düşünüyor herhal..
Düzceli.. 3 yıl önce
Düzce'nin Bolu'dan öğreneceği çok şey olmalı..Mesela, yapcez, etcez, bakan düşünecekmiş değil, projelerin konuşulduğunu, tartışıldığını..Düzce olarak Bolu dağını 16 senedir, kardüzü, fii tarihinden beri konuşuyoruz..Bu yıl kar yağmayınca kardüz de konuşulmadı...
Düzceli.. 3 yıl önce
Bir vekilimiz,keskin uzun viraj için, " söz vermemekle beraber bakanla viyadükleri konuşuyoruz " demişti....Bizde.. Yahu söz değil proje konuşulur demiştik..Gidin bakın Sakarya Kaynarca Yığılca kadar bir yer duble yolu yapıldı, Mudurnu, Göynük, Akyazı arası yapılıyor.
Düzceli.. 3 yıl önce
Cumhur başkanı söz verdiğinde geleceği karşılıyacak bölünmüş duble yol projesini, ulaştırma bakanının önüne koyamayan siyasiler...Şu an yapılan yol değil, mevcut yolda biraz iyileştirme ki, onu bile beceremediler..Muhabbete gelecek başbakan da kalmadı..
Köylü 3 yıl önce
İki dönem görev yapıyorsunuz sayın başkan en yüksek oyu veriyor yıgılca halkı bu temiz saf kapli insanları her iyi şeyi hak ediyor turizm gelişmesi arıcık gelişmesi yüksek okulun gelmesi organik ürünlerin yöresel ürünlerin satılması için yol gerekiyor fakat nedense 7 yıl olmuş yazık sanırım sorunlar aşılmaz ise gereken cevap verilir
Hasan 3 yıl önce
Yigilca her secimde en yuksek oyu veripde biz sunu yaptik yapacagiz diye atip tutmayin sakin hakettigi icin her donemde tam destek rekor oy verdigi icin olmasin sakin sahiplenmeyin bu rte bagliliktandir sömürmeyin yigilca'mizi !!
Hasan 3 yıl önce
Tesekkur icin geldiginizde size her donemde en yuksek oyu veren yigilcaya il baskani ve vekiller yol bitiyor diye yuksek okul aciliyor diye yigilca'min saf temiz halkini ve caliskan belediye baskanini kandiracakmisiniz yigilca'mizi
Hasan 3 yıl önce
Ak partili olarak da yigilca'da %147 oyunu artiran mhp tebrik ediyorum memnunuzda cok iyi oldu nedeni belli boyle devam edin simdi size en cok oy veren yerlere gidin cumayeri akcakoca gumusova ironi anlayana tabi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın