banner851

banner614

SÖNMEZ BAŞKANI UYARDI

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın tekrar çöp döküleceğinin sinyallerini verdiği Katı Atık Depolama Tesisi’nin bulunduğu Hecinler’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Özlü’nün “Hecinler’e çöp dökülmeyecek” açıklamasını hatırlatan Sönmez, “Bu memlekette Bakanın sözünün tüy kadar bir ağırlığı yok mu?” diye sordu. Ayrıca Başkan Ay’ı “Artık buraya çöp dökme sevdasından vazgeçin!” diye uyardı.

banner619
Yerel Haber 10.12.2017, 15:09 12.12.2017, 10:01
2498

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın Hecinler açıklamasından günler sonra Vatan Partisi’nden tepki geldi. Yığılca yolu Hecinler mevkiinde bulunan ve 1 yıl önce kullanıma kapatılan katı atık depolama tesisi ile ilgili geçtiğimiz haftalarda konuşan Başkan Ay, gerekli düzenlemeler yapılarak tesise tekrar çöp döküleceğini söylemişti. Bu açıklama sonrası tesisin hizmet vermesini istemeyen ve bu nedenle yeniden nöbete başlayan köylüleri ziyaret eden Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“Belediye başkanı yasada hile yaptı”
Sönmez, “Hecinler, Hasanlar, Esençam ve Esentepe köylerinde yaşayan yurttaşlar çöpün altında kalmamak, köylerini, yaşam alanlarını korumak için yıllarca mücadele ettiler. Mahkeme kapılarında beklediler. Davayı kazandılar. Belediye başkanı yasada hile yaptı. Bu insanlar yine direndi. Kadını, erkeği, yaşlısı genci hep birlikte gece gündüz demeden hem köylerini aynı zamanda Düzce’yi aynı zamanda İstanbul’un içeceği suyu da savundular.” ifadelerini kullandı.

“İl yöneticileri hep birlikte kulaklarının üstüne yattılar”
İlin yetkililerini, köylülerin sorunlarına kulak tıkamakla suçlayan Sönmez, şöyle devam etti:

“Bir kez daha anladık ki yasalar güçlü olanlar için örümcek ağı, köylü ve emekçiler için çelik zincirmiş! Referandum öncesi 7 Nisan’da Sayın Bakanımız köylülere artık buraya çöp atılmayacağı sözünü verdi. Bu zaman içerisinde yeni yer bulunacak ve tesis oraya yapılacaktı. Düzce’nin belediye başkanı, milletvekilleri, bakanı, her işe müdahil olan iktidar partisinin il yöneticileri hep birlikte kulaklarının üstüne yattılar. Şimdi tekrar kalkmışlar buraya çöp dökeceğiz diyorlar.”

“Vali muhtarlara baskı yapıyor?” iddiası
“Bu memlekette bakanın sözünün tüy kadar bir ağırlığı yok mudur?” diyen Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, şunları kaydetti:

“Sayın Valimiz 6 Aralık’ta Esençam, Hecinler, Esentepe ve Hasanlar köy muhtarlarını makamına çağırarak “Köylüyü ikna edin” diye baskı yapıyor. Düzce’yi yönetenlerin görevi halkı taciz etmek, huzursuz etmek değildir. Tam aksine bunu yapanları engellemektir. Çözüm olarak, çöpü köylünün sırtına dökmeyi bulduysanız, bu çöpün altında siz kalırsınız. Oturduğunuz makamları gereksiz hale getirmiş olursunuz. Bu Düzce için üzüntü verici bir durumdur.”

“Buraya çöp dökme sevdasından vazgeçin”
Sönmez son olarak, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a uyarıda bulunarak şu ifadelerde bulundu:

“Daha önce tüm belediye başkanlarının da katıldığı Erguvan Tesisleri’ndeki toplantıda köylülerden 6 ay müsaade istemiştiniz. Üzerinden kaç altı ay geçti? Hiçbir adım atmadınız. Demek ki o zaman da doğruyu söylemediniz. Düzce Belediye Başkanını uyarıyoruz! Artık buraya çöp dökme sevdasından vazgeçin! Çözüm örnekleri ararsanız çevre illere bakar bulursunuz. Bulamıyoruz, diyorsanız biz bulalım. O makama kimse sizi silah zoruyla oturtmadı. Bırakırsınız çözüm bulacaklar gelir.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (29)
Hasan Tahsin 4 yıl önce
Bu olaya AKP ye oy verdi vermedi diye bakılmaz.Yapılan yanlış.Bu zamanda böyle çöp bertarafı olmaz.Orası en olmayacak yerdir.Çileyi çeken o insanlar.Gidin bakın Pamukova'da adam tesis kurmuş çöpü üretime çevirmiş.Bakanımız sadece bakıyor.
Birakin coplukte eselenme 4 yıl önce
Akp düşmanlarına malzeme oldu bu cop konusu.Arkadas cop icin biryer lazim.Uygun yerde burasiysa yapacak bisey yok.Devletimiz oraya cop donusum tesisi yapip gelirinide o koylere ayirarak bu durumu avantaja donusturecektir.Chp baska copluge!!
CaN. D 4 yıl önce
CHP GELSE BASA OZAMAN CÖPÜNÜZ EVDE KALIR EVIN ÖNÜ CÖPLÜK OLUR. CHP NIN TEK BI HIZMETI YOK GÖRÜYORUZ CHP LI BASKANLARI KENDI ISCILERINE FAYDASI YOK BELEDIYEDE CALISAN ISCILERI KAPININ ÖNÜNE KOYAN CHP LILER NEYMIS ZAM ISDEMISLER CHP BUU
Can D.'ye 4 yıl önce
Orada konuşan Vatan partisinin il başkanı Adamların CHP ile en ufak bir ilgileri yok sen gelmişsin CHP hakkında boş boş konuşuyorsun.Belli ki trollükten iyi maaş alıyorsun ki her şeye maydanoz oluyorsun.
YORUMSUZ!!! 4 yıl önce
REFERANDUM’DA %80 EVEEEEEET VEREN HECİNLER VE ÇEVRE KOMŞU KÖY SAKİNLERİ BENCE İKTİDARA GEREKEN CEVABI YİNELİYORUM %80 EVET VEREREK GEREKEN TEPKİYİ VERMİŞTİR VERİLEN TEPKİ NEDENİYLE KESİN OLARAK O TESİS ORADAN KALDIRILACAKTIR EMİN OLUN!!!
Hakikat 4 yıl önce
O bölgeye çöp dökülmesi konusunda CHP belediye başkanına destek olmalıdır, yakışanda budur
kasabalı akp 4 yıl önce
şimdi çöp dökülsün bu hecinler yüzde yüz oy verir o yüzden ben dökülsün diyorum
Düzceli 4 yıl önce
DÜZCE çöpünü nereye dökecek o kadar yatırım ne olacak yazık değilmi devletin parasına.Baştan her iki köyün muhtarları izin vermeseydi.işk yapılırken tepki konsaydı daha iyi değilmiydi.şuçlular her iki köy muhtarı Hasanlar ve hecinler muhtar
Damat 4 yıl önce
Çöpler hecinlere dökülsün. Baştan her iki köyün muhtarı Hasanlar ve hecinler o zamanın başkanı KELEŞLE gayet kapalı kapışarardında kimbilir neler konuştular.tBi biz bilemeyiz.Sonraları halkı belediyeye karşı kışkırttılar diiyebiliriz. Hasan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın