banner851

banner955

SONUNDA KAMULAŞTIRMA BAŞLIYOR

3 yıldır projesi hazır olan ve 4 bin 180 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak olan Çilimli Yenivakıf Göleti ve Sulaması Projesi'nin kamulaştırma işlemleri sonunda başlıyor.

Yerel Haber 07.03.2018, 11:17 08.03.2018, 13:14
5897

2015 yılında projesi tamamlanan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla.

geçtiğimiz yıl çalışmaları hızlandırılan Çilimli'de inşa edilecek Yenivakıf Göleti ve Sulaması Projesi'nin kamulaştırma aşamasına geldiği bildirildi. 25 Aralık 2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşmenin ardından bakanlıktan yapılan yazılı bilgilendirmede projede kamulaştırma işlemlerine başlanacağı kaydedildi.

Çilimli Yenivakıf Göleti ve Sulaması Projesi'nin kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla gerekli kamu yararı kararı için düzenlenen olurun Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yıldırım hızında imzalandığı belirtilen açıklamada, "Bakan Veysel Eroğlu tarafından kamulaştırma yapılabilmesi için olur verilen projenin hizmete açılması ile 4 bin 180 dekar araziye su temin edilecek." denildi.

Öte yandan DSİ 5. Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde yer alan Çilimli İlçesi Yenivakıf Köyü'ne ait tarım arazilerinin sulanması amacıyla hayata geçirilecek gölet, temelden 41,20 metre yüksekliğinde, kret uzunluğu 215 metre olan, ön yüzü geomembran kaplı kaya dolgu tipinde inşa edilecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (7)
Hop 5 yıl önce
Çilimli OSB bitti ya onu da yaparsınız
Kabalaklı dan köylüye 5 yıl önce
Sen o tapuların nasıl alındığını bilmiyorsan fındık dallarından bahsetmeye hakkın yok boş yere köylü diye yazma fındık dallarına yazık olur
altıncay akar boşa 5 yıl önce
altuncay göletı ne zaman yapılacak sanırım 5 yıl sonra olur cünkü düzcede işler kaplumbag hızı ile gıdıyor
Köylü 5 yıl önce
Köpek barınağı yapılacak yerın efradı Zaman'ında hep ormandı oralar açma açıp fındık dıkildı oraların tapuları Nasıl alındı ıncelenmeli
vakıflı.. 5 yıl önce
Barınak asla olmaz.olursada iyi olmaz.su havzalarının olduğu yerlere illada barınak mı olacak.Git topçulara yap.su havzası ve köpek barınağı fıkra gibi.
Kabalaklı 5 yıl önce
Gözünüz aydın Çilimliler bakan sizlere biraz daha ek istihdam için bizim köye yapılması plananan köpek barınağınıda bu projeye ekledi. Haydi Hayırlı olsun.
Boğaziçili 5 yıl önce
ciddi mi?
20
parçalı az bulutlu