banner851

banner614

STK’LARDAN ‘ANITPARK’ TEPKİSİ

banner619

Düzce’deki sivil toplum kuruluşları ile bazı siyasi partilerin katılımlarıyla Atatürkçü Düşünce Derneği’nde basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, Anıt Park’ın yanlış amaçlar için kullanıldığını belirterek, “Anıtpark ‘panayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz” dedi.

banner846
Yerel Haber 18.05.2018, 16:01 18.05.2018, 18:28
1328
banner844

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Atay Yılmaz, Vatan Partisi İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Eğitim -İş Sendikası, Düzce Çevre Mühendisleri Odası, TEK-SİF Sendikası, Türk Tabipleri Birliği adına bir basın açıklaması yaptı.

Anıtparkpanayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz”
Anıtpark Meydanı’nın yanlış amaçlarla kullanıldığını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Düzce şehrinin Anıtpark alanı amacına uygun kullanılmamaktadır. Düzce Belediyesi plansız, özensiz, dikkatsiz olarak bu alanda her türlü faaliyeti yapmak üzere kuruluşlara kurumlara izin vermektedir. Düzce'nin simgesi olan bu alan adeta ‘pazaryeri-panayır alanı’ görünümü arz etmektedir. Bazı milli bayramlarımız burada barakalar arasında yapılmaktadır. Anıtpark ‘panayır’ yeri değildir, ‘pazaryeri’ değildir, olamaz. Bu alanın bu şekilde kullanılması Mustafa Kemal Atatürk’e, Düzce Halkına, şehir estetiğine, modern şehircilik anlayışına aykırıdır. Bu duruma itiraz ediyoruz, karşı çıkıyoruz, yanlışlığını ifade ediyoruz. Bu oluşan görüntü ilkelliktir diyoruz. Bu alan resmi törenlerde, milli bayramlarda, basın açıklamalarında, mitinglerde kullanılır. Bunun dışındaki faaliyetlerde kullanılması çirkinliktir. Düzce şehrinde mutlaka birçok başka etkinlikler olacaktır, o etkinlikler için şehrimizde uygun alanlar mevcuttur. Yeterli olmuyorsa bu amaçla kullanılacak alanların oluşturulması belediye teşkilatının görevidir.”

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (35)
Ahmet yldz 3 yıl önce
Alan gayet yerinde amaçlar için kullanılıyor. Orası tapınak değil, aksine şehir meydanıdır. O meydanda halkın sosyal faaliyetleri yapılır. Yeri gelir panayır olur, yeri gelir toplantılar düzenlenir, yeri gelir miting yapılır... (1)
Duzceli 3 yıl önce
Sırf bu yorumunuz üzerine bile anıtparkı şehrin dışına taşıma fikri geldi aklıma. İnsanların o alandan faydalanmaları zorunuza gidiyor. Boş boş durması da benim zoruma gidiyor. Madem demokrasi var, lazım olduğunda kullanırsınız boş zamanlarda da başkası kullanır.
Add yenilik gelmeli 3 yıl önce
Add nin Coşkun Yemekteki yemeğine gitmiştim.Yaş ortalaması 70.Gençler konusunda hiçbir çalışma yok.Resme bakarsanız anlarsınız.Düzcede başarısız bir yönetim var.Basının karşısına üzerine battaniye örülmüş sehpa ile çıkılması bile bunun göstergesi.
Atdd 3 yıl önce
Onlar kendi zihniyetindekileri çağırıyor. Gençler çok mu umrunda.
orhan 3 yıl önce
Kesinlikle doğru bir açıklama
yunus 3 yıl önce
hersene olduğu gibi gezebilirsiniz heryeri yer il merkezini.il merkezlerinde insanların afet ve milli günlerde toplanması gereken alanlar belirlenmiştir. ama nedense bizim merkezi alan hersene pazaryeri gibi. bence güzel bir görüntü diyil.çok açık.
Ercan 3 yıl önce
Sizin dediğiniz kime göre neye göre topluma kendinize göre yön vermeyi dikte etmeyi bırakın ne olur lütfen otekilestirmeyinartik insanları hesap soracak arkadaş neye soracaksın hesabı anlamadik açık olarak bir tanimlada bilsin herkes dusmanliginizi
Atatürkçü 3 yıl önce
Ulan bide heykele tapmak yazmış. Siz neyin kafasını yaşıyonuz Allah aşkına ya
ATATÜRKÇÜ 3 yıl önce
Put mu ? Kendinize gelin kimsenin heykelleri büstleri put gördüğü falan yok !
Ebu gaffar 3 yıl önce
Cahiliye dönemindekilede böyle diyordu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu