banner851

banner614

SULAR 4 GÜNDÜR YOK

banner619

Düzce belediyesinin ana hat yenileme çalışmaları dolayısıyla 11 mahalleye su verememesi vatandaşları iyice çileden çıkardı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden bu nasıl belediyecilik anlayışı 4 günde bir arıza giderilemez mi diyerek sitem etti. Belediye Başkan Yardımcısı ŞemsettinYenersoy, gelecek dönemlerde daha büyük arızalar ve uzun süreli su kesintileriyle karşı karşıya kalınmaması adına polietilen içme suyu hattı yenileme çalışmasını acil olarak programlarına aldıklarını söyleyerek "vatandaşlarımıza sabır ve anlayışları için teşekkür ediyoruz." dedi. Yenersoy ayrıca çalışmaların 19.00'da tamamlanacağını ifade etti

banner846
Yerel Haber 30.08.2015, 15:02
4435
SULAR 4 GÜNDÜR YOK
banner844
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün Selahattin Olcar Köprüsü'nün bulunduğu alanda 500'lük içme suyu borularıyla 400 metrelik gerçekleşecek ana hat yenileme çalışması vatandaşa eziyete dönüştü.

SAAT 19.00'DA SULAR VERİLECEK
Düzce'nin eski su hattı vatandaşı mağdur etti. Eski hatlarda meydana gelen patlama Düzce’yi 4 gündür susuz bıraktı.  Düzce Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları yapılan su hatlarında önceden öngörülemeyen arızalar oluşması, Düzce’nin bazı mahallelerinde kısmen, bazı mahallelerini ise tamamen susuz bırakırken, ekiplerin çalışması ile kesik olan suların saat 19.00 sıralarında tekrar verileceği öğrenildi. Ancak önceden haber verilmeden yapılan ani su kesintisi 4 gündür vatandaşı mağdur etti. Yaz günü susuz kalan vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

11 mahallede vatandaşlar 4 gün susuz kalınca Beyaz Masa’yı ve belediyeyi topa tuttu. Çalışma var cevabını alan vatandaşlar inanmayarak çalışma olan yere giderek kendi gözleriyle çalışmaları takip etmek istedi. Ancak ortada çalışma olmadığını gören vatandaşlar daha da sinirlendi.

Düzce Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'ne bağlı 18 kişilik ekip, 1 eskavatör, 1 kepçe, 2 kamyon ile arızanın giderilmesine çalışılıyor. 

TANKERLERLE SU DAĞILTILDI
Çalışmalar uzayınca Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nün yönlendirmesiyle birlikte Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından su kesintisi yaşayan Akpınar, Yahyalar, Soğukpınar, Derelitütüncü, Dedeler, Cumhuriyet, Fevziçakmak, Soğancı Mevki, Cedidiye, Nusrettin ve Burhaniye Mahallelerine tankerle su dağıtıldı.
 
BAŞKAN YARDIMCISI YENERSOY'DAN AÇIKLAMA:SABIR VE ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER
Eski hatta iki ayrı noktadan meydana gelen arızalar dolayısıyla çalışmaların süresinin uzadığını bildiren Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy ise yazılı bir açıklama yaptı.
 
Yenersoy, "11 mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve yıllardır yenilenmeyen ana hatta tahrip olan borular sebebiyle sık ve uzun süreli su kesintilerinin meydana gelmesi ön görülüyordu. Bu sebeple yenileme çalışmasını öncelikli ve zorunlu olarak programımıza aldık.  27 Ağustos Perşembe günü 15.00'te başlayan çalışmalar kapsamında içme suyu borularımızı polietilenle yeniledik. Ancak çalışmalar tamamlandıktan kısa bir süre sonra eski hat ile yeni hattın bağlantı noktasında ve eski hatta arızalar meydana geldi. Beklenmedik arızalar dolayısıyla ön görülen sürenin dışına çıkıldığı için vatandaşlarımızın mağduriyetinin farkındayız. Ancak ekiplerimiz çalışmaları en kısa sürede tamamlamak için 24 saat çalışıyor. Bu noktada sizlere sabır ve anlayışınız için teşekkür ediyoruz." dedi.
 
Geniş kapsamlı yapılan içme suyu ana hat çalışmalarının, 30 Ağustos Pazar günü (bugün) saat 19.00'da tamamlanması planlanıyor.
 
Yorumlar (34)
esma 6 yıl önce
nusrettin mahallesine su falan gelmedi yalan haber hepsi 4 gün boyunca susuz sefil kaldık
koyunlar 6 yıl önce
Koyunlarla beraber bende susuz kaldım.
gökhan 6 yıl önce
o su aldım diyen arkadaş ya sen başka yerde yaşıyon ya biz,bari yalan konuşmayın su falan dagıtan olmadı,acıncak haldesınız...
sedat 6 yıl önce
yaşasın ak parti yaşasın güdülmeye mahkum koyun sürüleri bunlar sürü bile olamaz güruh bunlar
Eğitimci 6 yıl önce
Ohhhh! Ne güzel... Herkes hakettiği gibi yönetiliyor, sadece aciyorum Diğerlerine (?)
Arda can 6 yıl önce
Buda unutulur gecer gider ey duzce gerilmeyin bosuna... Coban dalcik 2 senede yapildi 2 sene cile cekildi unutuldu ne guzel dalcik demeye basladik aynisi olacak;-))
vatandas 6 yıl önce
baskandan hicbir aciklama yok,galiba yine yurt disinda,nasil olsa orada sular hic kesilmiyor,,,,,
Nusrettin Mahallesi 6 yıl önce
Nusrettin Mahallesinde oturuyom. Tanker felan gecmedi. Bari yalan soylemeyin....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık