banner851

banner955

SÜRÜCÜLERİN KABUSU KABALAK RAMPASI!

D-655 Karayolu Kabalak Rampası mevkiinde yoğun kar yağışı ve soğuk hava etkisiyle yaşanan buzlanma nedeniyle ilerleyemeyen TIR’lar yolu kapattı. Civardaki köylülerin traktörleri ile TIR’ları yoldan çekmesinin ardından trafik normal seyrine döndü.

Yerel Haber 26.12.2018, 12:06 27.12.2018, 13:24
3483
banner1032

Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı, dün akşam saatlerinden itibaren Düzce’de de etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle de kayganlaşan yollar, trafikte aksamaları beraberinde getirdi.
O yollardan biri de D-655 Karayolu oldu. Karayolunun Kabalak Rampası olarak bilinen en tehlikeli mevkiinde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle TIR’lar yolda kaldı. Yolda kalan TIR’ların yardımına ise civarda bulunan köy halkı yetişti. Traktörleri ile bölgeye gelen köylüler TIR’ları yoldan çekerek trafiğin diğer araçlar için açılmasına yardımcı oldu. Kış lastiği olmaması nedeniyle rampayı tırmanmakta güçlük çeken araçlara ise yine vatandaşlar iterek yardımcı oldu.

“Vatandaşlarımız tedbirli yola çıkarsa kesinlikle bu yol kapanmaz”

Araçların yoldan çekilmesine ve trafiğin açılmasına yardımcı olan Ali Koç isimli bir vatandaş, şöyle konuştu:
“Kar yağdığı için araçlar zorluk çekiyorlar. Sürücülerimizin duyarlı olmasını istiyoruz. Lütfen kış lastiklerini taksınlar. Kış lastiği olduktan sonra bu yol kapanmaz. Burada sorun olmazsa yolun diğer yerlerinde sorun olmaz. Bu yüzden sürücülerimiz kış lastiklerini taksınlar. Yani vatandaşlarımız tedbirli yola çıkarsa kesinlikle bu yol kapanmaz.”

“Yazlık lastiklerle çıktıkları için yolda kalıyorlar”

Yolda kalanlara traktörü ile yardımcı olan bir başka vatandaş ise, “Yolda kalanları kendi traktörlerimizle çekiyoruz. Sabah 6'dan beri buradayız. Yazlık lastiklerle çıktıkları için yolda kalıyorlar. Biz de yardım ediyoruz” ifadesinde bulundu.

Vatandaşların trafiğe açtığı yolda bölgeye gelen karayolları ekiplerinin yol açma çalışmasının ardından trafik normal seyrine geri döndü.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner844
Yorumlar (21)
Laz 4 yıl önce
Fitnesiniz.kuduriyorsunuz..gozunuz ac..calismassiniz.evinize ekmek gotormessiniz.orda karda kisda para kazanmaya calisan kisilere satasirsiniz..sonrada o kisilerden dal sigara istersiniz.kahvede cay ismarlamasibi beklersiniz..fitneler.
Vatandaş 4 yıl önce
Bazı arkadaşlar makbuz vergi vs den bahsediyor. Yahu arkadaşlar yılın bazı bölümlerinde olan bir mağduriyeti gideriyorlar her şeyin bir bedeli var ne yani bedava mı olacaktı ??
Duzceliii 4 yıl önce
Yazın FINDIK dan para yaparlar KIŞIN da çekmeden para tabiki hep LAZLARI bulur. Laf kafası diye boşa demiyorlar.
Traktorcu 4 yıl önce
Mozitleri doldurmisem..ranpaya yukariye vurdurmisem..tiri arkaya baglamisem 200tl yi cebime koydirmisem.kamyonlarin lastihi gabakdir .vurmisem 4 uncu fidese.cirmamisem oni ranpadan Louu
Avni. 4 yıl önce
Holgygan sana inat her yil traktor yenileyecem..hemde yardim olsun diye..
Holygan 4 yıl önce
adam her sene orda kardan yolda kalmış araçları çekmek için sıfır traktör alıyor, yardım için yanlış anlaşılmasın....:)))
Avni. 4 yıl önce
Nie elestiriyorsynuz traktorleri..bizmi dedik yazlik lastik takin diye..her seyin bir bedeli var..hem kazancimizdan sizene..isiniz gucunuz yok kisin kadinlar givi dedikodumu yapiyorsunuz..ayik olun biraz..sarhos olmayin
adige 4 yıl önce
öncelikle bizimki eleştiri. ikincisi yardım kelimesi demek islamiyette karşılıksız müslüman kardeşini bir sıkıntıdan kurtarmaktır. üçüncüsü madem bir bedel var, bu işi resmi yapıp makbuz kesip vergisini verirsiniz. vergi vermiyorsunuz makbuz kesmiyorsunuz ve bu konuyu maliyeye şikayet etmememiz için bir sebep söyle?
Laz 4 yıl önce
Alacugum bi draktor..kisin vuracagum kabalak ranpasina..firsatcilik deil.halka hizmetdur..bastir mabiyi cikartayum seni uzaya..catlatinda patlayun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı