banner851

banner614

SUSUZ KÖYE VALİLİKTEN CEVAP GELDİ

Hatipli Ketenciler Köyü’nün su sıkıntısıyla ilgili yaptığımız haberin ardından Düzce Valiliği’nden konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Valilik, sorunla ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

banner619
Yerel Haber 28.08.2018, 09:32 28.08.2018, 17:41
1482

Geçen yıl yaşadığı su sıkıntısını bu yıl da yaşayan Hatipli Ketenciler Köyü yaklaşık bir aydır susuz günler geçiriyordu. Köyde yaşanan su sıkıntısıyla ilgili yaptığımız haberin ardından Düzce Valiliği’nden konuyla ilgili cevap geldi.

“15 haneye su verilememektedir”
Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Öncü RTV'de yer alan "25 gündür susuzlar" başlıklı haber üzerine Valiliğimizce inceleme başlatılmış olup yapılan incelemeler sonucunda; Hatipli Ketenciler Köyü içme suyu hattı yenilenmesi için yapılan ihale sonucunda 21.09.2017 tarihinde müteahhit firma ile sözleşme imzalanmış olup içme suyu isale hattı çalışmalarına başlanmıştır. 21.11.2017 tarihinde Köy İhtiyar Heyetinin aldığı karar ile içme suyu isale hattında bulunan terfi merkezi iptal edildiğinden dolayı köyün üst tarafında bulunan evlere su basılamamaktadır. Ayrıca yaz sezonunda fındık işçilerinin gelmesi ve evlerin yanına ekilen sebzelerin köy içme suyu hattından sulanması dolayısıyla yaklaşık 15 haneye su verilememektedir. Su verilemeyen evlere İl Özel İdaremiz ekiplerince gün içerisinde tankerle su takviyesi yapılmaktadır.”

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (16)
ofoff 3 yıl önce
napıyolar çok merak ediyorum 3 gündür su yok kanal akıyo pis suyla bulaşık yıkamaya çalışıyoruz tuvalet desen ayrı dert banyoda cabası üçyol köyü.
Duzceli 3 yıl önce
20milyon nüfuslu istanbul a su veriyoz kendi su sorunumuzu cozemiyoz.uğur suyuna Düzce'nin tüm ilçe ve köylerinin ihtiyacını karşılayacak baraj yapılmalı acil.
Düzceli 3 yıl önce
Enson valilik duyar zaten büyür öe
TİLKİİİ 3 yıl önce
Hani konuşmayayim diyorumda yine duramiyorum ..
Beter olun beter ! düzceye hak bu hak ! Şu düzcede olan problemler hangi cevre illerde var Allah askina . Ama secim zamani nasil oluyosa % 75 in altinada inmiyo muhteremler. Konusuyosunuzda bos konusuyosunuz. gec kaldi muhalefet milletvekili gec bu düzce fevai gibi adamlarin elinden gecti hey gidi DÜZCEM heyy insAllah daha beter olursun ..
1Vatandaş 3 yıl önce
Sayın valimimiz açıklamalar çok yetersiz susuz hane sayısı 15 değil köyünyaklaşık yarısı susuz 45 senelik depo şebeke hattı yarısı toprak altına yarısısıda köyün orta kısmına gidiyor tam tamına 2aydır 1grm su gelmedi!!!!!
Kemer kasım KKK GENÇLİK 3 yıl önce
KEMER KASIM KÖYÜNDE MUHTAR SULARI KESİYOR HER GECE HERGÜN SİZ HAYIRDIR EL YIKAYACAK SU YOK KÖYLÜDE İŞ YOK MUHTARDAMI OLACAK
vatandaş 3 yıl önce
Valilik çamur akan su için, İstilli gurubu içme suyu birliği adı altında fatura tahakkuk edip vatandaştan para alıyor. çoğu köy ücretsiz su temiz su kullanırken isttilli grubuna bağlı köyler çamura para ödüyor , Vali bey de buna göz yumuyor. yazık
O 3 yıl önce
OSMANCA DA GECE MUHTAR KESIYOR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın