banner851

banner614

Tabelalar artık yok!

İSKİ'nin Düzce merkez, ilçe ve beldelerde çeşitli noktalara yerleştirdiği ve çöp atılmaması yönünde uyarı içeren tabelalar yaptığımız haberin ardından bilinmeyen bir sebeble apar topar kaldırıldı.

banner619
Yerel Haber 22.07.2009, 12:37
199
Tabelalar artık yok!

İstanbul'un 2040 yılına kadar su ihtiyacını Melen Suyu'ndan karşılayacak olması ile birlikte Düzce'de büro açarak çalışmalara başlayan İSKİ'nin tabela uygulaması uzun sürmedi. Düzce merkez, ilçe ve beldelerde çeşitli yerlere “ İçmesuyu havzasıdır. Çöp, moloz, hafriyat dökmek yasaktır.” yazılı tabelalar yerleştiren İSKİ'nin uyarı tabelaları yaptığımız haberin ardından apar topar söküldü. 17 Temmuz Cuma günü yayınladığımız “İSKİ'den tabelalı uyarı” başlıklı haberde İSKİ'nin tabelayla hem vatandaşları hem de belediyeleri çöp dökmeleri yönünde uyarmak için tabela uygulamasını başlattığını belirtmiştik.

Haberin üzerinden bir hafta bile geçmeden uyarı tabelalarının yerlerinden söküldüğü gözlendi. Beyköy mevkiinde bulunan otoban köprüsünün yanına yerleştirilen tabela bunlardan sadece biri. Tabela uygulamasına ilk tepkiyi Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin vermiş ve tepkisini tabelayı sökerek göstermişti. Düzce'deki İSKİ tabelalarının tamamının kısa sürede ortadan kaybolması “Düzce'nin tepkisi mi?” sorusunu akıllara getirdi. İçmesuyu Havzası Yönetmeliği'ni Düzce'de uygulamak isteyen ve bu nedenle başta belediyeler olmak üzere bir çok kesimden tepki alan İSKİ'nin tabela uygulaması ile ilgili geri adım atmadığı öğrenilirken tabelaların kim ya da kimler tarafından söküldüğü konusunda telefonla ulaştığımız bazı belediye başkanlarının ağzını ise bıçak açmıyor.

banner844
Yorumlar (0)