banner851

banner614

“TALAN” TARTIŞMASI SÜRÜYOR

banner619

Akçakoca’da Sahil Bandı İmar Değişikliği Tartışmaları Sürüyor… MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı CHP;nin Sahil Bandındaki İmar Değişikliği İle İlgili Açıklamasını eleştirerek "Asıl kişilere özel uygulamaları CHP yapmıştır. "dedi.

banner846
Yerel Haber 14.06.2014, 11:43
216
“TALAN” TARTIŞMASI SÜRÜYOR
banner844

 

İdealim Akçakoca gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre; CHP İlçe Başkanlığının sahil bandı imar tadilatı ile ilgili meclis gündemine gelen turizm tesis ve günü birlik tesis alanlarında imar değişikliği ile ilgili olarak “MHP’nin Ak Parti meclis üyelerinin peşine takılmışlardır” açıklamasına MHP Tepki gösterdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi adına basında çıkan suçlamalar gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada “Geçmiş belediye başkanlığı zamanında çuhalı sahil bandının düzenlenmesi sırasında kişilere özel imar uygulamaları yapılmıştır. Bazı arsa sahiplerine pazarlık sonucu cüzi bir miktarla kamulaştırılmıştır. Bazılarına tek kat imar bazılarına 2 kat imar verilerek sahil bandı selüliyeti bozulmuştur. Yine bu konuyla ilgili eski çınar oteli yıkılarak yerine her biri 200 metrekare olmak üzere 5 adet devasa iş yeri yaparak önüne istinat duvarı çekilerek Osmaniye’;nin çınar sahilini bitirmişlerdir. Belediye meclis üyelerimizin daha önce yapılan adaletsiz imar uygulamalarını nispeten ortadan kaldırmak adına kişilerin özel tapulu arsalarının yüzde yirmisine tek kat ve yüksekliği maksimum 4 metre olarak turizme günü birlik tesis yaparak Akçakoca halkımıza hizmet amacıyla onay verilmiştir.   Basında söylendiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri AKP meclis üyelerinin peşine takılmamışlardır. Bu konu zaten partimizin seçim beyannamesinde vardır. Milliyetçi hareket Partisi Akçakoca;mızın yararına olan konularda siyasi görüş ve şahıslara bakmaksızın belediye meclisinde gerekli kararları almışlardır ve alacaklardır. Tüm bu yapılan uygulama ve alınan kararlar partimizin görüşü ve bilgisi dahilindedir. “denildi.

 

Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur